Yeniden Refah Partisi Kağıthane Belediye Başkanı Adayı Avukat Burhan Asaf Şafak, beraberinde İlçe Başkanı Muhsin Çift ve Belediye Başkan Adayı Danışmanı Serap Eser'le birlikte partisinin ilçe seçim koordinasyon merkezinde ilçe teşkilatı tarafından düzenlenen kahvaltıda gazetecilerle bir araya geldi.

1998’den beri Milli Görüş hareketi içinde olduğunu söyleyen Şafak, Erbakan ailesinin de şahsi avukatı. Kendisine Kağıthane Belediye Başkan adaylığı görevinin parti teşkilatlarınca tevdi edildiğini belirten Şafak, “ahlaklı belediyecilik” hedefi kapsamında göreve talip olduklarını belirtti.

Toplantıda Kağıthane Belediye Başkanı Mevlüt Öztekin’in yeniden adaylığının açıklanması sonrasında belediye personelinin mesai saatleri içinde kutlama yapmasını eleştiren Şafak, zabıta araçları ve belediyenin diğer imkanlarının kullanılmasının kabul edilemez olduğunu söyledi. 

Gazetecilerin soruları üzerine vaatlerinden bahseden belediyenin Kağıthaneli için ulaşılamaz hale geldiğini belirterek her mahallede bir hizmet birimi kuracaklarını belirtti. Kağıthane’nin İstanbul’un en yoğun nüfuslu ilçelerinden olduğunu belirten Şafak, hizmet birimi gibi uygulamaları bu anlayış doğrultusunda gündeme getirdiklerini belirterek belediye hizmeti olarak kreşlerin de gündemlerinde olduğunu belirtti.