Star yazarı Mehmet Metiner, AKP’den tasfiye edilen isimlerin hazırlıklarına başladığı konuşulan ‘yeni parti’ oluşumu içinde yer alanları ihanetle suçlayarak, “Reis makam verdiğinde iyiydi değil mi?” dedi.

Eski AK Parti İstanbul Milletvekili Mehmet Metiner, ‘Erdoğansız AK Parti’ kumpasının başını çekenlerin, şimdi kılık değiştirerek yol kesmeye çalıştığını iddia etti.

‘REİS SUÇLU ÖYLE Mİ?

‘Önce ihanetlerinizin hesabını verin’ başlıklı yazısında “İçimizden birileri var ki onlar da bütün hataları ve yanlışları ‘Reis’e bağlamaya pek bir meraklılar” diyen Metiner şu ifadeleri kullandı: “Diyelim ki ilk kurucu isimlerden bazıları partiyi terk mi edip gitti? Hemen parmaklarıyla Reis’i işaret ediyorlar. Varsayalım ki isimlerinin önünde eski Cumhurbaşkanı, Başbakan ve Bakan unvanı olanlar Erdoğan’ı siyaseten bitirmek için bir yeni parti kurmak için harekete mi geçtiler? Topu bir ağızdan şöyle diyorlar: ‘Reis dönüp kendine baksın. Partiyi bu hale o getirdi. Partinin fabrika ayarlarından saptı. Ortak akıldan uzaklaşıp tek adam olma yolunu seçti. Yaptığı yanlışlar ve hatalar bu kopmaları kaçınılmaz kıldı.’
Ne mantık ama değil mi?

Zor süreçlerde Reis’i yalnız bırakanlar, FETÖ ile aleni ve açık işbirliği yoluna gidenler, FETÖ ile amansız mücadele sürecinin başladığı 17/25 Aralık sürecini ‘yolsuzluk söylemi’ üzerinden kesintiye uğratmak isteyenler, FETÖ’nün yüce divan hamlesiyle Reis’in başını koparmayı amaçlayanların değirmenine ‘Yolsuzluk yapanlar babamızın oğlu olsa kolunu koparırız’ söyleminin arkasına kurnazca saklanıp su taşıyanlar, kendilerine makam verilmediği için Reis karşıtı bir pozisyona geçenler hiç kabahatli değil de Reis suçlu öyle mi?”

‘İHANETLERİNİN HESABINI VERMEK YERİNE REİS’İ SUÇLAYANLAR’

Star yazarı şöyle devam etti: “Kendi liderini ‘yolsuzluk kılıfı’ üzerinden alçakça itibarsızlaştırıp devirmek isteyen FETÖ ile söylem birliği içine girenler, başka bir deyişle ‘Erdoğansız AK Parti’ kumpasının başını çekenler şimdi kılık değiştirerek yol kesmeye çalışıyorlar. İhanetlerinin hesabını vermek yerine utanmazca Reis’i fabrika ayarlarından sapmakla suçlayanlar bilesiniz ki ayarsızların önde gidenleridir. Reis makam verdiğinde çok iyiydi değil mi? Sanki bütün makamlar sizin için vardı. Kendinizi Allah’ın seçilmiş kulları olarak görürdünüz. En üst makamlara kadar çıkan sizdiniz. Çıktığınız makamlardan inmek zorunda kaldığınızda da tekrar parti genel başkanlığı ve dolayısıyla başbakanlık koltuğunun sizin için hazırda tutulmasını isteyen sizdiniz. Bir gün olsun bir başka kardeşinizi kendiniz için layık gördüğünüz makamlara layık gördüğünüz oldu mu? Hep ‘özgül ağırlık’ edebiyatı yaptınız. FETÖ ile mücadele süreçlerinde ‘mağduriyet edebiyatı’ üzerinden FETÖ’cülere alenen arka çıktınız. İsim vererek kamuoyu karşısında Reis’i ‘tek adam’ ve ‘diktatör’ diye suçladınız.”

‘MAKAM GİDİNCE REİS KARŞITI POZİSYONLAR ÜRETTİNİZ’

Metiner yazısını, “Ne vakit ki makamlarınız gitti/bitti ve bir daha istediğiniz yeni makamlar verilmedi, işte o zaman kalkıp Reis karşıtı pozisyonlar ürettiniz. Şimdi de kalkıp medyadaki yandaşlarınız üzerinden tam da seçim arifesinde ‘Reis dönüp kendisine baksın’ yollu salvolarla hedef saptırıp AK Parti’nin ayağına çelme takmaya çalışıyorsunuz. Bu yaptığınızın adı var da ben demeyeyim…” ifadeleriyle sonlandırdı.

‘Yeni parti’ tartışmalarına Mehmet Metiner de dahil oldu: ‘Evet hainsiniz’

‘İslamcı gelenekten gelenler olabilir ama bir ‘İkinci Özal Hareketi’nden söz ediliyor’

Abdüllatif Şener’den ‘yeni parti’ yorumu: Erdoğan’ın sopasına ne kadar dayanabilirler ölçemiyorum

‘Davutoğlu ve Babacan ayrı ayrı çalışıyor, duruma göre birlikte hareket edilebilir’