Ana Sayfa Gündem Yeni Akit yazarı kadına şiddeti böyle meşrulaştırdı: 'Bir defacık', 'sinir patlaması', 'tahrik'

Yeni Akit yazarı kadına şiddeti böyle meşrulaştırdı: ‘Bir defacık’, ‘sinir patlaması’, ‘tahrik’

Provokatif yayınlarıyla bilinen AKP’ye yakın Yeni Akit gazetesinin yazarlarından Ali Karahasanoğlu, aile hukukuyla ilgili davalarda arabuluculuk sistemine karşı çıkan Barolar Birliği’ni eleştirirken kadına yönelik erkek şiddetini meşrulaştıran ifadeler kullandı.

Karahasanoğlu’nun ‘Aile bitmişse bitmiş; baroya ne dert!’ başlıklı yazısında kadına şiddete bahane ürettiği bölüm şöyle:

 “Uzun yıllar evli olmalarına rağmen, “bir defacık” mı olmuş, “sinir patlaması” mı yaşanmış, “tekrar etmesine yönelik potansiyel var” mıymış, “karşı tarafın bir tahriki” söz konusu mu.. Bu ve benzeri onlarca soruyu da sorarak çözüm getirmese de, tarafları mahkemeye yollamadan, bir dinlemek gerektiğine inansam da…” 

 

12,426BeğenenlerBeğen
6,984TakipçilerTakip Et
0AbonelerAbone

SON HABERLER

Meclis gündemine taşındı: Siyanür satışı araştırılsın

İstanbul ve Antalya’da bir ayda üç ailenin siyanürle intihar etmesi sonrası siyanür satışı tartışma konusu oldu. CHP İzmir Milletvekili Sevda Erdan Kılıç, TBMM’ye sunduğu...

Ziya Selçuk’tan öğretmenlere 3600 ek gösterge açıklaması

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, bakanlık bütçesinin TBMM'deki görüşmelerinde, öğretmenlere 3600 ek gösterge ile ilgili soruyu yanıtladı

AKP kulisleri bunu konuşuyor: Erdoğan bırakacak mı?

AKP kulislerinde Erdoğan'ın AKP Genel Başkanlığı’nı güvendiği bir isme bırakabileceği konuşuluyor.

Kılıçdaroğlu’ndan partisine sert mesajlar: Yarışalım derken örgütü parçalamayın

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun başkanlığında toplanan ve yaklaşık 5 saat süren Parti Meclisi toplantısında olağan kurultay süreci de gündeme geldi.

Bakanlık müfettişi otel odasında ölü bulundu

MİLLİ Eğitim Bakanlığı tarafından görevlendirilerek okulların teftişi için Niğde'ye gelen müfettiş Bektaş Gülnar, kaldığı otel odasında ölü bulundu.