Ali Avcu

1971’de Osmaniye Kadirli’de doğdu. İlkokulu Sumbas Evciler’de Ortaokulu Adana Kozan’da başlayıp Erzincan’da tamamladı. Lise eğitimini İstanbul Kağıthane’de tamamladı. Ondokuz Mayıs Üniversitesi Medya ve İletişim bölümünden mezun oldu. Bayrampaşa Sağmalcılar Cezaevi’nin son müdavimi olan Avcu birçok sivil toplum kuruluşunda etkin görevlerde yer aldı. Aydınlık bir Türkiye mücadelesi veren herkes gibi mükafatını gözaltılarında yapılan işkenceler nedeniyle iç organlarının hasar görmesi sonucu İstanbul Cerrahpaşa Tıp Fakültesinde 12 ay 20 gün yatarak tedavi olduktan sonra taburcu olarak aldı. Taburcu olduktan sonra Tekstil başta olmak üzere birçok farklı işlerde çalıştı. Sonra 2010 yılında Yön gazetesinde gazeteciliğe başlayarak sırasıyla İstanbul Gerçeği Haber Portalı, Yurt gazetesinde muhabir ve yazar kadrosunda yer aldı. Daha sonra ABC ve TELE1 kadrosunda bulundu. Toplumsalses ve Toplumsal gazetelerinin kurucu genel yayın yönetmenliğini yaptı. Ali Avcu’nun şu ana kadar yayınlanmış iki eseri bulunmakta. (Kırmızı Alarm- FETÖ Mağdurları) ve (Kırk Katır mı? Yoksa Kırk Satır mı? - Bir Dönemin Anatomisi) Ali Avcu, halen kurucu genel yayın yönetmeni olduğu Toplumsal Gazetesinde yönetim kurulu başkanı olarak görev yapmakta.

Yazarın Tüm Yazıları

Samsun’da 19 Mayıs coşkusu

Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün Kurtuluş Mücadelesini başlatmak için silah arkadaşlarıyla birlikte Bandırma Vapuru'yla 19 Mayıs 1919'da Samsun'a ayak basmasının 100'üncü yıl dönümü Samsun'da coşkuyla kutlanıyor

Hazal Kaya Hollywood dünyasına ilk adımını attı

ABD’deki bir oyunculuk ajansıyla sözleşme imzalayan Hazal Kaya, kısa bir süre önce de Hollywood yıldızlarının oyuncu koçu Lori Lively ile çalışmaya başladı

CHP’li Öztrak Bahçeli’ye Tank Palet fabrikasının satışını sordu

Öztrak, 'Sarayın bekçiliğini yaptığını' söylediği MHP'genel başkanı Devlet Bahçeliye Türkiye sanayisinin önemli fabrikalarından olan Tank Palet fabrikasının satışı karşısında neden sessiz kaldıklarını sordu.

Motosiklet sürücüsünün korkunç ölümü

İzmir'in Konak ilçesinde kamyonla çarpışan motosikletin sürücüsü hayatını kaybetti.

Aslı Turan’lının dikkat çeken kolyesi…

Komedyen Ata Demirer'le aşk yaşayan oyuncu Aslı Turanlı aralarındaki yaş farkıyla ilgili tepkilerin olup olmadığını soran gazetecilere "herhangi bir tepki yok" diye cevap verdi.