Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı ve CHP’nin Başkan Adayı Mansur Yavaş, Mamak Belediye Başkan Adayı Veli Gündüz Şahin ile birlikte Mamak Zerdalitepe’de halkla buluştu. Dara düşen herkesin Hızır gibi yanında olduklarını söyleyen Yavaş, “Göreceksiniz; insanların her türlü ihtiyacını karşılamamız, dar gelirli ailelerin çocuklarının okutulması için yaptığımız çalışmalar ve toplumun her kesimiyle yaptığımız iş birliği sonucu Mansur Yavaş Belediyeciliği literatüre girecek” dedi.

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı ve CHP’nin Başkan Adayı Mansur Yavaş, 31 Mart yerel seçimleri öncesi gerçekleştirdiği halk buluşmalarına devam ediyor.

Yavaş, CHP’nin Mamak Belediye Başkan Adayı Veli Gündüz Şahin ile birlikte Zerdalitepe Seçim Koordinasyon Merkezi’nin önünde halkla buluştu. Soğuk havaya rağmen SKM önünü dolduran Mamaklılar, Yavaş’ı büyük bir coşkuyla karşıladı.

Farklı bir belediyecilik yaptıklarını belirterek konuşmasına başlayan Yavaş, beş yıl boyunca Ankara’yı katılımcı, şeffaf ve hesap verebilir bir anlayışıyla yönettiklerini vurguladı. Yavaş, hizmet ederken ‘Buradan bize ne kadar oy çıkmış’ diye bakmadan Ankara’nın bütün ilçe, köy ve mahallerine eşit hizmet verdiklerinin altını çizdi. Seçildikten sonra ayrım yapmadan tüm Ankara’nın başkanı olduğunu vurgulayan Yavaş, “Bizim felsefemizde ‘Çok oy verene, çok hizmet’ gibi bir anlayış yok. Kimin nerede ne ihtiyacı varsa, kimseyi ayırmadan çalışmak boynumuzun borcu” diye konuştu.

Beş yıl boyunca herkesle iyi geçindiklerini dile getiren Yavaş, yeri geldiğinde Ankara’nın menfaati için Cumhurbaşkanı ve Bakanlarla görüştüğünü belirterek, “Hiçbir yerimiz eksilmedi. Sizlerin adına onlardan taleplerimiz oldu. Yeter ki siz daha iyi şartlara gelin diye. Kavgasız, gürültüsüz ve hiç kimseyle çatışmadan sadece işini yapan birisi olarak karşınıza çıktık. Onun için de ‘Az laf çok iş’ diyoruz” dedi.

“İSRAFA KAÇMADAN, İHTİYAÇ NEYSE ONU YAPTIK”

Mamak’ta da hiç kimseyi ayırmadan birçok hizmete imza attıklarının altını çizen Yavaş, “Benim anlayışıma göre bir belediye başkanı; yönettiği kentin annesidir, babasıdır, arkadaşıdır, kardeşidir. Asla israfa kaçmadan, ihtiyaç neyse onu yaptık. Belediye; doğumundan ölümüne kadar insanların her türlü ihtiyacıyla ilgilenen kurum olarak geçer. Çok asfalt yapan belediye diye geçmez” diye konuştu.

“MANSUR YAVAŞ BELEDİYECİLİĞİ, LİTERATÜRE GİRECEK”

Yavaş, eski dönem kadar asfalt, eski dönem kadar kavşak yaptıklarını, bune ek olarak 25 yılda yapılan kadar yeşil alanı da Ankara’ya kazandırdıklarını kaydetti. Bunları belediyecilik olarak görmediğini ifade eden Yavaş, şunları söyledi:

“Belediyecilik; kentte yaşayan herkes ne yer, ne içer, bir sıkıntısı var mı? Bu iş adamı olabilir, esnaf olabilir, dar gelirli olabilir. Her zaman yanında olmaktır. Biz de dara düşen birini gördüğümüz zaman hızır gibi yanında oluyoruz. Emekliler mi dara düştü yanındayız. Pandemi oldu, hem vatandaşımızın hem de esnafımızın yanında olduk. Ve göreceksiniz; yaptığımız desteklerle insanların her türlü ihtiyacını karşılamamız, dar gelirli ailelerin çocuklarının okutulması için yaptığımız çalışmalar ve toplumun her kesimiyle yaptığımız işbirliği sonucu Mansur Yavaş Belediyeciliği literatüre girecek.”