Yandaştan ‘yeni parti’ iddiası: Proje askıya alındı, önce parti içi muhalefet

AKP’li Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan tarafından tasfiye edilen isimlerin yeni bir parti kuracağına ilişkin iddialar uzun zamandır konuşulurken, bu iddialar arasında öne çıkan isimlerin başında da eski Başbakan Ahmet Davutoğlu geliyor.

Habertürk’ün AKP’ye yakınlığı ile bilinen yazarı Sevilay Yılman, Davutoğlu’nun ‘yeni parti’ projesini askıya aldığını belirterek, önce parti içinde mücadele edilmeli kararının verildiğini belirtti.

Yılman, “Bir parti kurma niyeti var. Bu kesin doğru. Ancak şu an bu proje askıya alınmış durumda” dedi ve bu durumun gerekçesi olarak ise “Çünkü 31 Mart seçim sonuçları neticesinde mücadelenin önce AKP içerisinde verilmesinin daha doğru ve mantıklı olduğuna kanaat getirilmiş” ifadelerini kullandı.

‘KONUŞMAYA  BAŞLAYACAKLAR’

Yılman ayrıca, Davutoğlu ve desteklerinin İstanbul yerel seçim sonuçlarının resmiyet kazanmasının ardından konuşmaya başlayacaklarını iddia ederek şunları söyledi:

“Anladığım kadarıyla başta Davutoğlu olmak üzere AKP içerisindeki muhalif kanat parti yönetimini ve politikalarını eleştirme, gördükleri yanlışları ve eksikleri kamuoyuyla paylaşma, dillendirme niyetindeler. Konuşmaya başlayacaklar yani. Bu oluşuma destek veren, içerisinde yer almak isteyenlerin ‘Ne zaman başlayacaksınız konuşmaya?’ sorusuna ise; ‘Arkadaşlar acele etmeyin… Hele YSK şu İstanbul kararını bir açıklasın ondan sonra top bizde artık!” yanıtı veriliyor.”

Yeni parti iddiası: ‘Davutoğlu ve Babacan Erdoğan ‘gel’ dese koşa koşa gider, çok genç ve sürpriz bir isim hazırlanıyor’

Davutoğlu’nun eski danışmanından ‘yeni parti’ mesajı: Herkesin acısına duyarlı bir bilinç yeşeriyor

 

1 Yorum

Comments are closed.