Ana Sayfa Gündem Yandaş gazetede deprem!

Yandaş gazetede deprem!

Berat Albayrak’a yakınlığıyla bilinen, Albayrak’ın ağabeyi Serhat Albayrak tarafından yönetilen Sabah Gazetesi’nde dikkat çeken bir gelişme yaşandı.

Medyaradar’ın ulaştığı bilgilere göre; Sabah Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Erdal Şafak, 1 aylık izne çıkarıldı. Medyaradar’ın iddiasına göre, Şafak’ın bir süredir yönetimle arasında ciddi anlaşmazlıklar olduğu ve izin dönüşü gazete ile yollarını ayıracağı öğrenildi.

10 YILDIR BU GÖREVDE
1995 yılından beri grupta çeşitli görevlerde bulunan Şafak, Sabah Gazetesi Genel Yayın Yönetmenliği görevine ise Ergun Babahan’ın istifasının ardından 18 Şubat 2009 tarihinde getirilmişti.

KULİSLER HAREKETLENDİ
Medyaradar’ın iddiasına göre, Erdal Şafak’la ilgili kritik gelişmenin ardından kulisler de hareketlendi.

Kağıt üstünde Türkiye’nin en fazla satış yapan gazetesi konumunda bulunan Sabah’ın kaptan koltuğuna geçmek için iki kişinin adının ön plana çıktığı iddia edildi.

Bunlardan ilki köşe yazarı Haşmet Babaoğlu olurken ikincisinin ise Sabah Gazetesi Ankara Temsilcisi Okan Müderrisoğlu olduğu belirtiliyor.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

12,425BeğenenlerBeğen
6,982TakipçilerTakip Et
0AbonelerAbone

SON HABERLER

‘Ya kanalım kapanırsa’ hazırlığı mı yapıyor: Perinçek A haber’de

AKP destekçisi Doğu Perinçek’in A Haber’de canlı yayına çıkacağı duyuruldu...

‘Eşofman giyen kızlar çıplaktır’ diyecek kadar sapkındı ama öğretmenliğe geri dönüyor!

Konya Bölge İdare Mahkemesi, beden eğitim dersinde eşofman giyen öğrenciler için 'çıplaklık' algısı yaratmaya çalışan ve Atatürk'e hakaret eden paylaşımlarda bulunan sözde öğretmen Ercan Harmancı'nın...

Atatürk’e ‘soyu belirsiz’ diyen Akit için hesap vakti

Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk’e hakaretten yargılanan Akit yazarı canlı yayında olduğu için duruşmaya katılmadı.

Hürriyet’in son ombudsmanı yorumladı: Gazete değil, artık bir ceset…

Hürriyet gazetesinden çıkarılanlar arasında yer alan gazeteci Banu Tuna, gazetenin Demirören grubuna satılmasından sonra gazetecilerin enerji politikaları ve ekonomi ile ilgili haberlerde "dikkatli olmak zorunda...

10 Kasım’a ‘bayram’ demişlerdi, töreni de zamanında yapamadılar: Soruşturma açıldı

Çanakkale Bayramiç'te, 10 Kasım'daki Atatürk'ü anma töreninin vaktinden 5 dakika önce başlatılmasıyla ilgili kaymakamlık soruşturmasında, görevli öğretmenler H.A. ve D.A. açığa alındı...