Yandaş Akit ne yapacağını şaşırdı: Kardeşlerin intiharı yoksulluktan değil, Dawkins’in Tanrı Yanılgısı’ndan

0

Fatih’te 4 kardeşin siyanür içerek intihar etmesi haberi tüm Türkiye’yi sarsmıştı. Olayla ilgili ayrıntılar gelmeye devam ederken kardeşler arasında bir tek Oya Yetişkin’in çalıştığı ve annelerinden kalan yüklü miktarda borcu ödemeye çalıştıkları öğrenildi.

İstanbul Fatih’te kapısına ‘Dikkat siyanür var’ yazılı not astıkları evlerinde cansız bedenleri bulunan 2’si kadın 4 kardeşin, ön otopside siyanür içerek intihar ettikleri ortaya çıktı.

Türkiye’yi üzen olayın ayrıntıları gün yüzüne çıkmaya başladı. Kardeşlerin annelerinden kalan yüklü miktardaki borcu ödemeye çalıştıkları ve evi tek geçindirenin Oya Yetişkin olduğu tespit edildi.

Yurttaşları sefalete sürükleyen AKP iktidarının politikalarını her seferinde aklamak için mücadele veren Yandaş Akit yine ne yapacağını şaşırdı.

Yandaş Akit tarafından 4 kardeşin intihar etmesinin nedeni yoksulluk,işsizlik değil; evde bulunan Richard Dawkins’in “Tanrı Yanılgısı” kitabı olduğu öne sürüldü.

Yaptıkları haberde ‘Ateist kitap 4 kişiyi intihara sürükledi’ başlığını kullanan yandaş Akit, ”Türkiye’de basımı ve yayımlanması oldukça kolay olan “bilimsellik” maskesiyle kamufle edilmiş ateizm temelli ‘ideolojik’ kitaplar toplumu zehirlemeye devam ediyor” ifadelerini kullandı.

İşte yandaş Akit’in o paylaşımları:

Bir Yorum Yazın