15 Ocak Pazartesi günü Kemal Kılıçdaroğlu’nun attığı tweet gündeme bomba gibi düştü. Öncelikle Kemal Bey’in attığı bu tweet, acaba tehdit mi alıyor ya da acaba iktidara bir mesaj mı veriyor gibi algılansa da aslında mesaj çok net.

Mesaj, Söğütözü'nde oturan Parti Yöneticilerine ve Saraçhane’de oturan eşbaşkan İmamoğlu’naydı.

Bilindiği üzere bugün yapılması planlanan TBMM Meclis İdare Amirliği seçimi Ensar Aytekin’in MYK’ya seçilmesi üzerine boşalmıştı. Daha önce TBMM Grubunda Kemal Kılıçdaroğlu’na yakın isimlerin ağırlıkta olması üzerine İdare Amirliği seçimi ertelenmiş ve geçtiğimiz ay Antalya’da yapılan Milletvekilleri kampında her ne kadar Milletvekilleri üzerinde bir baskı kurulmaya çalışılsa da yapılan girişimlerin olumsuz sonuç verdiği ve yaklaşık 70 Milletvekilinin Kemal Kılıçdaroğlu ile hareket ettiği kamuoyuna yansımıştı.

Kılıçdaroğlu böylesine önemli bir seçime 3 gün kala attığı tweette “ KİMSE YALNIZLIĞIMDAN CESARET ALMASIN” diyerek aslında parti içerisinde uyuyan hücreleri uyandırmış, başta kendisine yakın Milletvekilleri olmak üzere birçok partili tarafından bu mesajı “ASLA YALNIZ DEĞİLSİN” denilerek Sayın Kemal Kılıçdaroğlu ülke gündemine oturmuştu.

Son dönemde medyada sıkça yer alan Kılıçdaroğlu’na yakın Belediye Başkanlarının liste dışı kalacak söylemleri ve aday belirleme yöntemlerinde mevcut Milletvekillerinin üyesi olduğu illerle ilgili fikirlerinin alınmaması ve değişimci Milletvekillerinin aday belirleme sürecini adeta bir pasta savaşına dönüştürerek, Kurultayda Kemal Bey’e destek veren delegelerde kırgınlık yarattığını gördü ve TBMM Grubunda yer alan kendisine yakın milletvekillerinin desteğini açıkça ortaya çıkararak, Parti Yönetimine bir ültimatom vererek, bu yanlıştan dönmeleri konusunda kibarca uyararak BURADAYIM mesajını verdi.

Bugün yapılan Meclis İdare Amirliği ve Grup Yönetimi seçimi sonucunda açıkça gördük ki Kılıçdaroğlu’nun mesajı karşılık buldu. Her ne kadar değişim grubu son dakikada İzmir Milletvekili Ednan Arslan yerine uzunca dönem TBMM’de yer alan Bilecik Milletvekili Yaşar Tüzün’ü aday gösterip , Kılıçdaroğlu’nun adayı olarak öne çıkan Adana Milletvekili Orhan Sümer üzerinde baskı kurmaya çalışsalar da parti içi muhalefet grubu son dakikada adaylıktan çekilen Orhan Sümer’in yerine yine Kemal Bey’e yakınlığı ile bilinen Artvin Milletvekili Uğur Bayraktutan’ı aday göstererek seçimden 67-55 sonucu ile zaferle çıktılar.

Yine yapılan Grup Yönetimi seçiminde Kars Milletvekili İnan Akgün Alp, Çorum Milletvekili Mehmet Tahtasız, Uşak Milletvekili Ali Karaoba, Gaziantep Milletvekili Hasan Öztürkmen TBMM CHP Grup Yönetimi'ne seçilen vekiller olarak Parti Meclisi toplantılarına girme hakkını da kazandı.

Sonuç olarak son günlerde medyada sıkça dile getirilen CHP’de çift başlı yönetim söylemleri ve parti içerisinde İmamoğlu- Özel çekişmesi dile getirilse de bugün yapılan seçim şunu gösterdi ki Kılıçdaroğlu cephesi hala güçlü bir şekilde bir arada durarak, Sayın Kemal Kılıçdaroğlu’na “ASLA YALNIZ DEĞİLSİNİZ” diyerek mesajı çok net şekilde bir kez daha verdi. Şimdi önümüzdeki süreçte belirlenecek mevcut Büyükşehir Belediyesi ve İlçe Belediye Başkan adaylarında yapılacak tercihlerin sonucunda oluşacak başarı veya başarısızlık tablosunda parti içi muhalefetin gücünü 31 Mart sabahında bir kez daha göreceğiz.