Video | Yıldırım ‘İSPARK nasıl zarar eder onu ben de anlamış değilim’ demişti, eski çalışan yolsuzlukları tek tek anlattı

Geçtiğimiz günlerde İSPARK’taki yolsuzluklarla ilgili AKP’nin İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan adayı Binali Yıldırım, “Onu ben de anlamış değilim. Gelince anlayacağız. Benim de kafama yatmıyor” dedi. Bir sokak ropörtajında 12 yıl boyunca İstanbul Büyükşehir Belediyesi’ne ait İSPARK’ta çalıştığını belirten bir yurttaş İSPARK’taki yolsuzlukların bir kısmını tek tek anlattı. Eski çalışan İSPARK’ta yapılan yolsuzluklarla ilgili sorumlu müdür ve […]

Gündem Video | Yıldırım 'İSPARK nasıl zarar eder onu ben...

Geçtiğimiz günlerde İSPARK’taki yolsuzluklarla ilgili AKP’nin İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan adayı Binali Yıldırım, “Onu ben de anlamış değilim. Gelince anlayacağız. Benim de kafama yatmıyor” dedi.

Bir sokak ropörtajında 12 yıl boyunca İstanbul Büyükşehir Belediyesi’ne ait İSPARK’ta çalıştığını belirten bir yurttaş İSPARK’taki yolsuzlukların bir kısmını tek tek anlattı. Eski çalışan İSPARK’ta yapılan yolsuzluklarla ilgili sorumlu müdür ve şeflerin görevlerine devam etiğini ve bu konularla ilgili mahkemelik olduğunu, karakola ifade vermeye gittiğini ekledi.

‘6 SENE BOYUNCA AYNI ŞEKİLDE YOLSUZLUK YAPILDI’

İSPARK personeli olarak çalıştığını ifade eden yurttaş, 2011 ila 2016 yılları arasında İSPARK’ın personellerinin kullandığı el terminali sistemine geçildiğini belirterek, “Mesela, misal veriyorum, sadece temsili konuşuyorum, ciro 500 TL ise akşam olduğu zaman, Z raporu alındığı zaman, bu sistemden çıkarılıyor, ciro 50 TL’ye, 100 TL’ye düşürülüyor, yani bu 300 TL de olabilir, 3 bin TL de olabilir, ciro olarak bakmayın olaya, burada 6 sene boyunca her gün bu sistem üzerinden bu şekilde bir usulsüzlük yapıldı. Bununla ilgili olarak İSPARK’ın başında bulunan şeflerden hiçbiri, her gün denetime gelen denetim personellerinden hiçbiri, denetim şefi, denetim koordinatörü, bölge müdürü, bölge şefi, işletme müdürü, bir tane müdür bu konuyla ilgili olarak görevden alınmadı ve bunu rakama vurduğunuz zaman katrilyona dayanan bir rakam yapıyor” diye konuştu.

‘KIYAFETLERLE, TEMİZLİK MALZEMELERİYLE ALAKALI GÖSTERİLEN GİDERLER AKILLARA ZARAR’

Eski çalışan, “İSPARK’ta mesela personellere kıyafet yazılıyor, ayakkabı yazılıyor, ayakkabının gideri kaç para gösteriliyor biliyor musunuz? 300 TL civarında. Bu milletin parası, bu milletin parası, bu ümmetin parası. 12 yıl çalıştım 14 yıldır böyle. Türkiye’deki imalatçılara ayakkabıyı çıkarıp gösterdiğin zaman, ihaleye açılsa bunu Türkiye’de 30 TL’ye 20 TL’ye yapacak, diyelimki 50 TL’ye yapacak binlerce insan var, binlerce esnaf var. Senede iki sefer İSPARK personeline ayakkabı veriliyor, İSPARK’ta çalışan 2 bin kişi var. Vurgunun büyüklüğüne bakın. Keza bu kıyafetlerle alakalı, temizlik malzemeleriyle alakalı gösterilen giderler akıllara zarar” şeklinde konuştu.

En çok okunan haberler

Saray duyurdu: Atatürk’e ‘firavun’ diyen Nuri Pakdil öldü

Ankara Şehir Hastanesi'nde tedavi gören gerici yazar Nuri Pakdil 85 yaşında hayatını kaybetti.

Haydarpaşa ihalesi: Nasıl bu kadar pervasızlar?

Ulaştırma ve Alt Yapı Bakanlığı tarafından Haydarpaşa ve Sirkeci Gar binalarının kullanılmayan kısımlarının “kültür ve sanat etkinliklerinde kullanılmak üzere” çıartıldığı ihaleye katılımcılardan İstanbul Büyükşehir...

Trump’ın Erdoğan’a yazdığı mektubun arkasındaki psikolojik nedenler

Günlerdir Türkiye ile birlikte bütün dünya Trump'ın AKP’li cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a yazdığı mektubu konuşuyor. Efendim neymiş mesele diplomatik teamülleri aşıyor nezaket kurallarına uymuyormuş. Mektubun...

‘Ülkemde Neler Oluyor?’ programının bu haftaki konuğu İhsan Eliaçık

Toplumsal TV'de yayın hayatına başlayan, Linda Gözde Karasu'nun sunduğu 'Ülkemde Neler Oluyor?' programının bu haftaki konuğu İlahiyatçı yazar İhsan Eliaçık olacak. 

Sabancı Ailesi, Cumhuriyet’in kazandırdıklarına ihanet ve hayırseverlik maskesi

Sabancı Ailesi'ni "Külliyen yalancısınız. Hayırseverlik diye harcadıklarınız sömürdüklerinizde domuz kılı bile değil" sözleriyle eleştiren usta iktisatçı, "Vakıf dediğiniz, incir yaprağınız. Hele siz Sabancı ailesi, rejimin yalakası olarak bu Cumhuriyetin size kazandırdıklarına ihanet edenlerin başındasınız" ifadelerini kullandı. 

Güncel

IŞİD’lileri kaçırıyorlar: Yeni göreve kadar güvenli bölgeye…

Suriye’nin resmi haber ajansı SANA’nın, yerel basın ve kaynaklara dayandırdığı haberine göre ABD işgal kuvvetleri Haseke’deki IŞİD’li esirleri helikopterlerle Irak'a taşıyor.

Üniversiteyi zarara soktular! Sayıştay tek tek sıraladı, soruşturma istedi

Ege Üniversitesi 2018 Yılı Sayıştay Düzenlilik Denetim Raporu erişime açıldı. Yapı İşleri ve Teknik Daire Başkanlığı olmak üzere, kamuyu zarara uğratan ve mevzuata uygun olmayan usulsüz uygulamalara ilişkin tespitler sıralandı.

Meclis’te intihar girişimi

Meclis'te bir yurttaş halkla ilişkiler binasının çatısında intihar girişiminde bulunuyor.

CHP iddiaları TBMM’ye taşıdı: TÜRGEV’e mi verildi?

CHP Genel Başkan Yardımcısı Denizli Milletvekili Gülizar Biçer Karaca, Denizli'de eğitim alanı olarak kullanımın üzerinden yıllar geçtikten sonra yeniden imar plan değişiklikleri ve hizmet alanına dönüştürme...

Sabancı Ailesi, Cumhuriyet’in kazandırdıklarına ihanet ve hayırseverlik maskesi

Sabancı Ailesi'ni "Külliyen yalancısınız. Hayırseverlik diye harcadıklarınız sömürdüklerinizde domuz kılı bile değil" sözleriyle eleştiren usta iktisatçı, "Vakıf dediğiniz, incir yaprağınız. Hele siz Sabancı ailesi, rejimin yalakası olarak bu Cumhuriyetin size kazandırdıklarına ihanet edenlerin başındasınız" ifadelerini kullandı. 

MHP’li başkan kendisini vurdu

MHP Darıca İlçe Başkanı Adem Emre Aygün, temizlemek üzere olduğu silahından çıkan ateş sonucu yaralandı.

AKP öğrenciye de düşman: İndirimli ulaşıma engel oldular

Antep'te öğrenciler, "aylık 120 binişlik ulaşım kartının 50 TL olarak belirlenmesi” teklifinin AKP'li belediye meclis üyelerinin oylarıyla reddedilmesine tepkili.

İBB’nin ihalelerine girmesi etik değilmiş!

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Cahit Turhan, Haydarpaşa Gar sahası ve Sirkeci Gar sahasının atıl durumda olan bazı bölümlerinin kiralanmasına yönelik, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu’nun açıklamalarına yanıt verdi...

1946’da Sovyet atom bombası için verilen gizli emir açıklandı

Rosatom, Sovyet atom bombası oluşturma emrinin gizliliğini kaldırdı...

Motorine yine zam

Enerji Petrol Gaz İkmal İstasyonları İşveren Sendikası motorine zam geldiğini duyurdu.

IŞİD’lileri kaçırıyorlar: Yeni göreve kadar güvenli bölgeye…

Suriye’nin resmi haber ajansı SANA’nın, yerel basın ve kaynaklara dayandırdığı haberine göre ABD işgal kuvvetleri Haseke’deki IŞİD’li esirleri helikopterlerle Irak'a taşıyor.