Son dakika haberine göre, uzun bir süredir rahatsızlıkla mücadele eden usta yönetmen ve yapımcı Türker İnanoğlu, bugün kaldırıldığı hastanede 88 yaşında hayatını kaybetti. Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, İnanoğlu'nun vefat haberini duyurdu.

Bakan Koca'nın paylaşımında şu ifadeler yer aldı: "Sanat dünyamızın ünlü isimlerinden yapımcı ve film yönetmeni Türker İnanoğlu, geçirdiği ani rahatsızlık sonrasında kaldırıldığı hastanede yapılan müdahalelere rağmen kurtarılamayarak hayatını kaybetti. Kendisine Allah'tan rahmet, yakınlarına başsağlığı diliyorum. Sevenleri olarak acımız büyük."

Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Ersoy da sosyal medya hesabından İnanoğlu'nun vefatına ilişkin büyük bir üzüntüyle olduğunu belirterek, "Türk sinemasının duayen ismi, yönetmen, senarist, yapımcı ve Cumhurbaşkanlığı Kültür ve Sanat Büyük Ödülü sahibi Türker İnanoğlu'nun vefat haberini büyük bir üzüntüyle öğrenmiş bulunuyorum." açıklamasında bulundu ve "Merhuma Allah'tan rahmet; ailesine ve tüm sanat camiamıza başsağlığı diliyorum." ifadelerini kullandı.

Türker İnanoğlu, 1936 yılında Karabük'te doğmuş olup, 1957 yılında Tatbiki Güzel Sanatlar Yüksek Okulu'nda öğrenciyken sinema alanına giriş yapmıştır.