Etkinlik kapsamında t 07.00'de Ümit Özdağ ve katılımcılar 57. Alay Şehitliği'nde buluşarak, Conkbayırı'na doğru 2 kilometrelik bir yürüyüş yapıldı.

Yürüyüşün ardından Zafer Partisi Genel Başkanı Ümit Özdağ, açıklamalarda bulundu.

Özdağ'ın açıklamaları şu şekilde;

 Türk milletinin vatanını elinden, bin sene Haçlı Seferleri ile iç tuzaklarla alamayanlar şimdi işgalci kitleleri ve ülkemizi satın almayı hedefleyen sermayeyi yollayarak milli birliğimizi, toprak bütünlüğümüzü, devlet yapımızın parçalanmasını hedefliyorlar. Buna izin vermeyeceğiz. Bu istilaya son vereceğiz. İstedikleri kadar vatandaşlık versinler. Bütün bu vatandaşlıkları sona erdireceğiz, hepsini vatanlarına tek tek yollayacağız. Bunu da hukuk devleti içinde, uluslararası hukuka uygun olarak yapacağız.

Türkiye'den toprak ve arazi satın alan yabancı uyruklulara seslendiğini söyleyen Özdağ, "Hepsini bedelini bizim belirlediğimiz fiyata kamulaştıracağız. Zarar edeceksiniz, almayın. Alıp Türk milletine iade edeceğiz. Türk milletini soyanların, yurt dışına götürdükleri paraları Türk milleti adına talep edip, geri getirip Türk milletinin kasasına iade edeceğiz