Ufuk Özkan‘ın karaciğer yetmezliği nedeniyle bir süredir tedavi görüyordu. Özkan, yanlış diyet nedeniyle bağışıklık sisteminin çöktüğünü açıklamıştı.

Özkan’ın hastalığı ilerleyince karaciğer nakli için başvuru yaptığı ifade edilmişti. Özkan son durumu ile açıklama yaptı.

Özkan'ın açıklaması
 

“Bugün sağlığım hakkında çıkan haberler ile ilgili sizlere bir açıklama yapmak istiyorum. Bir süredir karaciğerim ile ilgili problemler yaşıyorum. Organ nakli gerekliliği ihtimaline karşı da tabii ki uzman doktorlar tarafından durumum gözlem altında… Kontrollerim düzenli olarak yapılıyor. Gelişebilecek süreçler ile ilgili önceden görüşmeler yapılıyor. Sevenlerimden endişe dolu mesajlar aldım ve çok üzüldüm. Hayat bizleri hastalıklarla beraber yaşamayı öğrenmek zorunda bırakıyor. Ama yaşadığım bu süreçlerin hiçbir zaman işimi etkilemesine izin vermedim. Bugünden sonra da Allah’ın izniyle böyle bir niyetim yok… En kısa zamanda yeni dizi ve filmlerle huzurunuza çıkacağım. Tüm sevgi dolu, dua dolu mesajlarınız için çok teşekkür ederim…???? Saygı ve sevgilerimle Ufuk Özkan… (abiniz, kardeşiniz) İyi ki varsınız ????????…”