Elon Musk’ın geçen yıl satın almasından sonra pek çok değişiklik yaşayan eski adı Twitter olan X’e bir süredir kullanıcıların görüntülü arama yapmasını sağlayacak yeni bir özelliğin gelmesi konuşuluyordu.

CNBC ile yapılan bir röportajda konuşan Linda Yaccarino, “Yakında platformdaki herhangi birine telefon numaranızı vermek zorunda kalmadan görüntülü sohbet görüşmeleri yapabileceksiniz” dedi.CEO’nun sözleri, arayüzün nasıl görüneceğine dair bir ekran görüntüsü paylaşan X tasarımcısı Andrea Conway’in geçen ay yaptığı bir tweet’i de doğrulamış oldu.

Conway, resmî sosyal medya hesabı üzerinden yeni özelliğe dair bir ekran görüntüsü paylaşmıştı. Paylaşılan görsele göre uygulamanın DM (Direkt Mesaj) bölümündeki sohbet sayfalarına telefon simgesi eklenecek.

X ile uzun videolar paylaşılabiliyor, özel sohbetler yapılabiliyor, canlı yayınlar ve sohbet odaları açılabiliyor. Son değişikliklerle birlikte X Premium kullanıcıları platformdaki reklam gelirlerinden pay almaya da başladı. X görüntülü arama özelliği de, Yaccarino ve Elon Musk’ın hedeflediği ‘her şey uygulaması’ için atılmış bir adım olarak görülüyor.