Ünlü Türk sinemasının "Bay Sinema"sı olarak anılan yönetmen ve yapımcı Türker İnanoğlu, hastalığı nedeniyle tedavi gördüğü hastanede vefat etti. İnanoğlu için ilk tören, TİM Show Center'da düzenlendi. Törene, aile üyelerinin yanı sıra Devlet Tiyatroları Genel Müdürü Tamer Karadağlı, Kültür ve Turizm Bakanlığı Sinema Genel Müdürü Birol Güven, oyuncular Sumru Yavrucuk, Zafer Ergin, Kerem Alışık, Şevket Çoruh, Müjdat Gezen, iş adamı Ali Koç ve sinemanın emektar isimleri katıldı. 50 yıllık eşi Gülşen Bubikoğlu'nun da katıldığı törende, İlker İnanoğlu duygusal bir konuşma yaparak babasına veda etti.

Törenin sunuculuğunu üstlenen Türker İnanoğlu'nun damadı Cüneyt Özdemir, eşini Zeynep İnanoğlu Özdemir'i sahneye davet ederken özel bir bağları olduğunu belirtti. Zeynep İnanoğlu Özdemir de babasının detaylara olan önemine ve sevgisine vurgu yaparak duygusal bir konuşma gerçekleştirdi.

Oyuncu Ali Sunal, Türker İnanoğlu ile aralarındaki dostluğu anlatırken, Cem Yılmaz ise İnanoğlu'nun sahneye çıkışları ve sevgisi hakkında konuştu.

Türker İnanoğlu'nun ölümünden önce hazırlattığı belgeselin gösterildiği törende, Safranbolu Belediye Başkanı Elif Köse, Karabük Üniversitesi Türker İnanoğlu İletişim Fakültesi Dekanı Fatih Bayram ve gazeteci Zafer Mutlu da birer konuşma yaptı.

İnanoğlu'nun cenazesi öğle namazını müteakip Levent Barbaros Hayrettin Paşa Camii'nde kılınan cenaze namazının ardından Kanlıca'daki aile mezarlığına defnedildi.