Ana Sayfa Gündem Eski AKP'li bakan THK'ya kayyum yapıldı!

Eski AKP’li bakan THK’ya kayyum yapıldı!

Türk Hava Kurumu’na (THK) kayyum atandı. THK’da kayyum olarak Davutoğlu döneminde Gümrük ve Ticaret Bakanlığı yapan Cenap Aşçı’nın görev yapacağı öğrenildi.

Türk Hava Kurumu, yazın çok konuşulan kurumlar arasında yerini almıştı. Kurumun yangın söndürme araçlarının kullanılmaması tepkilere neden olmuş, Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli ile karşılıklı açıklamalar yapılmıştı.

THK Genel Başkanı ve THK Vakfı Başkanı Ahmet Bertan Nogaylaroğlu, kendisine kumpas kurulduğunu belirtip eski yönetimi usulsüzlükle suçlayıp şikayetçi olmuştu. Kurumun taşınmazlarını görülmemiş faiz oranlarıyla Odeabank’ın insafına bırakan eski THK Başkanı Kürşat Atılgan ise kendisine iftira atıldığını belirtip dava açacağını belirtmişti.

Karşılıklı suçlamaların ardından Ankara 9. Sulh Hukuk Mahkemesi, THK’ya yönetim kayyumu olarak eski Bakan Cenap Aşçı, İçişleri Bakanlığı’nda Daire Başkanı Adnan Zengin ve Maliye Bakanlığı Müsteşarı Abdullah Kaya’yı atadı.


CENAP AŞÇI KİMDİR?
Cenap Aşçı, 1967 yılında Aksaray’da dünyaya geldi. İstanbul Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi Kamu Yönetimi Bölümü’nden 1988 yılında mezun oldu.

1989 yılında Gümrük Müfettiş Yardımcılığı’na, 1993 yılında Gümrük Müfettişliği’ne, 2000 yılında da Gümrük Başmüfettişliği’ne atandı.

Cenap Aşçı, Gümrük Müsteşarlığı Teftiş Kurulu Başkan Yardımcılığı, Gümrükler Genel Müdürlüğü’nde Daire Başkanlığı, EGO Genel Müdür Yardımcılığı, Bakanlık Rehberlik ve Teftiş Başkanlığı Gümrük Rapor Okuma Komisyonu üyeliği, 2011 yılının kasım ayında Gümrükler Genel Müdür Yardımcılığına, Gümrükler Genel Müdürlüğü görevlerini müteakiben 26 Ağustos 2015’de Gümrük ve Ticaret Bakanlığı Müsteşarlık görevine atandı.

27 Ağustos 2015 tarihinde Başbakan Ahmet Davutoğlu’nun açıkladığı 63. Hükümet bakanları listesinde bağımsız kontenjandan Gümrük ve Ticaret Bakanı olarak gösterildi.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

12,424BeğenenlerBeğen
6,982TakipçilerTakip Et
0AbonelerAbone

SON HABERLER

‘Ya kanalım kapanırsa’ hazırlığı mı yapıyor: Perinçek A haber’de

AKP destekçisi Doğu Perinçek’in A Haber’de canlı yayına çıkacağı duyuruldu...

‘Eşofman giyen kızlar çıplaktır’ diyecek kadar sapkındı ama öğretmenliğe geri dönüyor!

Konya Bölge İdare Mahkemesi, beden eğitim dersinde eşofman giyen öğrenciler için 'çıplaklık' algısı yaratmaya çalışan ve Atatürk'e hakaret eden paylaşımlarda bulunan sözde öğretmen Ercan Harmancı'nın...

Atatürk’e ‘soyu belirsiz’ diyen Akit için hesap vakti

Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk’e hakaretten yargılanan Akit yazarı canlı yayında olduğu için duruşmaya katılmadı.

Hürriyet’in son ombudsmanı yorumladı: Gazete değil, artık bir ceset…

Hürriyet gazetesinden çıkarılanlar arasında yer alan gazeteci Banu Tuna, gazetenin Demirören grubuna satılmasından sonra gazetecilerin enerji politikaları ve ekonomi ile ilgili haberlerde "dikkatli olmak zorunda...

10 Kasım’a ‘bayram’ demişlerdi, töreni de zamanında yapamadılar: Soruşturma açıldı

Çanakkale Bayramiç'te, 10 Kasım'daki Atatürk'ü anma töreninin vaktinden 5 dakika önce başlatılmasıyla ilgili kaymakamlık soruşturmasında, görevli öğretmenler H.A. ve D.A. açığa alındı...