MKE Ankaragücü Teknik Direktörü Emre Belözoğlu, Boğaziçi Üniversitesi Spor Zirvesi'nde öğrencilerin sorularını yanıtladı.

Türk futbolunun son dönemde zorlu bir süreçten geçtiğini vurgulayan Belözoğlu, "Sosyokültürel bir problem var. Bu sorunları gençler çözecek. Türk futbolunun mevcut durumuyla değişmesi, güneşin buz tutması kadar zor. Türk futbolunun toparlanması için 25-30 yıl gerekebilir. Söylediklerimizin gerçek anlamda bir karşılığı yok. Türk futbolunun ameliyat masasında olduğunu düşünmüyorum. Ancak umutlu değilim." şeklinde konuştu.

"AVRUPA'DA ÖNEMLİ TAKIMLARDA GÖREV YAPABİLECEĞİME İNANIYORUM"

Emre Belözoğlu, Avrupa'da önemli takımlarda görev alabileceğine inandığını ifade etti.

Kariyer hedefiyle ilgili olarak, "Bir gün Avrupa'nın önemli takımlarında çalışabilecek bir teknik direktör olacağıma inanıyorum. Oyunun gelişimini takip etmeye çalışıyorum. Dil önemli bir faktör. İtalyanca ve İngilizceyi iyi bir şekilde konuşabiliyorum. Dil olmadan iletişim zor olur. Oyuncularla doğrudan iletişim kurabilmek önemli. Bu yönlerimi geliştirmeye çalışıyorum. Oyuncularla bağım oldukça güçlü." dedi.

"FENERBAHÇE MAÇINDAKİ ELEŞTİRİLER HAKSIZ"

Fenerbahçe'yi kupada eledikten sonra bazı sarı-lacivertli taraftarların eleştirilerine maruz kaldığı konusunda Emre Belözoğlu şu yorumda bulundu:

"Bir teknik adamın eski takımına karşı galip geldiğinde alacağı eleştirilerin ve hatta ağır hakaretlerin hakkaniyetli olduğunu düşünenlerin futbol bilgisine pek güvenmiyorum. Bu hakkaniyetle ilgili değil. Fenerbahçe'ye karşı hiçbir hatam yok. Orada oynadığım süre boyunca takıma hizmet ettim. Kanıtlamam gereken hiçbir şey yok. Bu eleştirileri Fenerbahçe geçmişim nedeniyle kabul ediyorum."

Belözoğlu, son olarak, yabancı hakemlerin VAR'da görev almasının Türk hakemlerini olumsuz etkileyebileceğini düşündüğünü belirtti.