Toplumsal Haber Merkezi

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Kağıthane Belediye Başkan Adayı Tonguç Çoban, şu an içler acısı bir durumda bulunan ilçenin tek gölü Katırcılar Gölü'nü ziyaret etti. 

Çoban, göl ve çevresindeki ormanın bir peyzaj düzenlemesiyle Kağıthanelilerin haftasonları dinlenebileceği, piknik ve yürüyüş yapabilecekleri bir alan olabileceğini söyledi. 

Çoban "defalarca Kağıthane Belediye Meclisi'nde gündeme gelmiş, onu da biliyorum" dediği açıklamasında, İstanbul Büyükşehir Belediyesi'nin ilgili birimleriyle, İSKİ ve Park ve Bahçeler Müdürlüğü'yle eşgüdüm halinde hızlı bir adım atacaklarını belirterek "Bu güzelliği İstanbullu ve Kağıthaneli vatandaşlarımıza kazandıracağız" dedi. 

NE OLMUŞTU?

Kadir Topbaş'ın damadı Ömer Faruk Kavurmacı’nın yönetim kurulu başkanlığını yaptığı Aydınlı Grup ve Tayyip Erdoğan’a yakınlığıyla bilinen ARTAŞ Grup'un birlikte giriştikleri projeyi hayata geçirmek için İstanbul’un göbeğindeki Kağıthane’nin son Gölü olan Katırcılar Gölü’nü parsel parsel kurutmalara ilk olarak gazeteci Ali Avcu 29 Mart 2016 tarihli haberinde ABC gazetesinde gündeme getirmişti.

Daha sonra Toplumsal'da da defalarca gündeme getirdiğimiz Kağıthane'nin saklı cennetinin durumu, haberlerimizden sonra belediye meclisinde gündeme getirilmiş, ancak AKP'li meclis üyelerinin muhalefetiyle bir adım atılamamıştı.