İlahiyatçı yazar Cemil Kılıç öncülüğünde kurulan Toplumsal Esenlik Derneği, ilk etkinliğini 12 Mayıs’ta Dil Bayramı’nı kutlayarak yapacak.

Gaziosmanpaşa Kültür Merkezi’nde düzenlenecek, Anneler Günü’ne denk gelen etkinlikte Türkçe türküler ve şiirler seslendirilecek, dil bilincini güçlendirmeye yönelik konuşmalar yapılacak.

Günler öncesinden sosyal medyada yurttaşlardan büyük ilgisini çeken etkinliğin izlencesi de belli oldu:

dil bayramı

Toplumsal Haber yazarı, gazeteci Ali Avcu; Toplumsal okurlarını etkinliğe şu ifadelerle davet etti:

Mustafa Kemal Atatürk'ün vurguladığı üzere, 'Türk Dili, Türk Milletinin kalbi ve beynidir.' Dilimizin, kültürümüz ve kimliğimiz üzerindeki derin etkisini sürekli hatırlamamız gerekiyor. Bu bilinçle yola çıkan Toplumsal Esenlik Derneği, Türk Dil Bayramı'nı 12 Mayıs 2024'te bir dizi etkinlikle kutlayacak. Bu özel gün, Türk dilinin zenginliğini ve gücünü ön plana çıkararak, dilimizin geleceğine yönelik toplumsal bilinci pekiştirmeyi hedeflemektedir. Etkinlik, dilimizin tarihi ve evrimini ele alacak konuşmaları içerecek. Bunun yanı sıra, dilimizin ulusal ve küresel arenalarda nasıl daha etkin bir şekilde kullanılabileceğine dair stratejik tartışmalar yapılacak. Tüm yaş gruplarından insanları, Türk dilinin güzelliklerini keşfetmeye ve bu değerli mirası korumaya davet ediyoruz. Türk dilinin bayrağını hep birlikte daha yükseklerde dalgalandıralım. Bu kutlamalarda sizleri aramızda görmek bizim için büyük bir onur olacaktır.