Bilim Kurulu üyesi: Daha sert yasaklar hızla devreye sokulabilir

Koronavirüs Bilim Kurulu Üyesi Doç. Dr. Afşin Emre Kayıpmaz, 'Kamusal daha sert tedbirler her an için hızlıca devreye sokulabilir' dedi.

Toplum Ve Bilim 28.11.2020, 12:01
Bilim Kurulu üyesi: Daha sert yasaklar hızla devreye sokulabilir
Toplumsal Haber Merkezi

Verileri gizlenmesi, belediyelerin defin kayıtlarıyla Sağlık Bakanlığı'nın açıkladığı ölümler arasında ciddi farkların olması, Sağlık Bakanı Fahrettin Koca'nın verileri gizlediklerini itiraf etmesi. Tüm bunlar, halkın salgın yönetimine olan güvenini yerle bir ederken öte yandan da salgının kontrolünün iktidar eliyle kaybedilmesine neden oldu. Kontrolden çıkan salgına karşı ilave ve daha sert tedbirler kapıda.

Sağlık Bakanlığı Koronavirüs Bilim Kurulu Üyesi Doç. Dr. Afşin Emre Kayıpmaz, alınan son tedbirler ve gelinen duruma ilişkin değerlendirmesini paylaştı. Koronavirüs salgınına karşı alınan tedbirlerin bir haftadır uygulandığını belirten Kayıpmaz, "Eğer bu tedbirler hasta sayılarını, hastane yükünü azaltma anlamında yeterli olmazsa ek tedbirlerin alınması da gündeme gelebilir. Kamusal daha sert tedbirler her an için hızlıca devreye sokulabilir" dedi.

Yorumlar (0)