2023 yılında dördüncü kez Grammy Ödülleri'nde Yılın Albümü ödülünü kazanarak tarihe geçen Taylor Swift, "The Tortured Poets Department" adlı albümüyle müzikseverlerle buluştu. Albüm, birçok farklı platformda rekor kırdı.

Spotify'da bir günde 300 milyon dinlenmeye ulaşarak "The Tortured Poets Department" adını taşıyan albüm, bu dinlenme rakamına ulaşan ilk albüm olarak tarihe geçti.

Albümün ilk şarkısı "Fortnight", tüm zamanların bir günde en çok dinlenen şarkısı oldu. Bu rekor daha önce Adele'in "Easy On Me" (2021) şarkısına aitti. Apple Music ise albümün, yayımlandığı ilk günde en çok dinlenen pop albümü rekorunu kırdığını açıkladı.

Amazon Music platformunda ise albüm, 3 günde dünyanın en çok dinlenen albümü olmayı başardı. Müzik kariyeri boyunca pek çok rekora imza atan ve aldığı ödüllerle tarihe geçen Swift'in albümü, bir günde 1,6 milyon kopya sattı.

Öte yandan, 2023 yılında Spotify'ın en çok dinlenen sanatçısı ünvanını elde etmiş olan şarkıcı, başarılarına bir yenisini daha eklemiş oldu.