Swift'in Singapur'da vereceği konserler için Singapur hükümetinin 18 milyon dolar ödediği ve bunun karşılığında Swift'in bölgedeki başka hiçbir ülkede konser vermemeye söz verdiği iddia ediliyor.

Tayland Başbakanı Srettha Thavisin, Singapur'un Swift'i konserler için ikna ettiğini iddia ederken, Bangkok'ta düzenlenen bir toplantıda, "Singapur hükümeti 3 ile 4.6 milyon dolar ödedi. Singapur hükümeti bunu başardı. Eğer Tayland'a gelseydi konser daha ucuza olurdu ve daha çok sponsor ve turist çekerdi. Bu konser, ekonomiye değer katıyor" dedi.

Öte yandan, Swift'in Malezya, Filipinler ve Endonezya'daki hayranları duruma tepki gösterdi. Swift'in turnesindeki konserleri izlemek için yaklaşık 300 bin kişinin ortalama 750 dolara satışa çıkan biletleri kapıştığı ve birçok ülkeden Swift hayranının bölgeye konser için geldiği belirtiliyor.

Bu gelişmeler, bölgede tansiyonun yükselmesine neden oldu. Bangkok ve Cakarta gibi 10 milyondan fazla insanın yaşadığı şehirlerdeki insanlar, Swift'in Almanya'da Gelsenkirchen ve Cardiff gibi daha az nüfusa sahip şehirlerde konser vermesine tepki gösterdi.