Tanzim satışlar bakanı coşturdu: Yangın sona ermiş!

Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli, sebze meyve fiyatlarını düşürmek amacıyla hayata geçirilen tanzim satış noktaları projesiyle ‘çarşıdaki yangının şimdilik son bulduğunu’ savundu.

‘BU ORGANİZASYON ÜRETİCİYE KARŞI DEĞİL’

AA’nın haberine göre, Keçiören’de kurulan tanzim satış çadırını ziyaret eden Pakdemirli, “Bu organizasyon üreticiye karşı yapılmadı. Üreticide zaten 3 lira olan malı buralara getirdiğimiz zaman 8-9 liralara yiyorduk. Sistemde çok sayıda aracı var. Tedarik sistemindeki aracıları geçici olarak baypas ettik” dedi.

SIRADA İNTERNETTEN SATIŞ VAR

Tanzim satış noktaları haricinde ePttAVM üzerinden internetten siparişle meyve ve sebze satışına başlanacağını açıklayan bakan, “Türkiye çapında ePttAVM, vatandaşların evine bu süreçte ücretsiz ya da cüzi ücretlerle ürünleri hızlı, ucuz ve kaliteli şekilde taşıyacak” diye konuştu.

‘ÇARŞIDAKİ YANGIN SONA ERDİ’

Tanzim satış çadırında domatesin 3 lira, patlıcanın 4,5 lira, biberin 6 lira, soğan ve patatesin de 2’şer liradan satışa sunulduğunu belirten Pakdemirli, “Şimdilik ‘Çarşıdaki yangın sona ermiştir’ diyebiliriz” ifadesini kullandı.

Bu da sebze meyve kuyruğu: Domates biber patlıcanda ‘kotalı’ satışlar