İl Jandarma Komutanlığı ekipleri, ilçeye bağlı Hebilli Mahallesi’nde bir kişinin çocuğuna şiddet uyguladığı görüntülerin sosyal medyada paylaşılması üzerine harekete geçti.

Paylaşılan görüntüleri inceleyen ekipler, kimliği tespit edilen Suriye uyruklu S.S.’yi evinde yakalayıp, gözaltına aldı.

Gözaltına alınan S.S.’nin jandarmadaki işlemlerinin devam ettiği belirtilirken, Aile ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü ekiplerinin de olayla ilgili çalışma başlattığı bildirildi.

ÇOCUKLAR KORUMA ALTINA ALINDI
Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı, şiddet gören çocuk ve 2 kardeşinin Bakanlığa ait kuruluşa yerleştirildiğini bildirdi.

Bakanlık, bazı sosyal medya hesaplarında paylaşılan, Mersin’de bir babanın çocuğuna yönelik şiddet uyguladığı görüntülerle ilgili açıklama yaptı.

Bakanlığın Mersin İl Müdürlüğü tarafından yapılan ihbarla Mersin Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından başlatılan araştırmalar neticesinde ilgili şahsın gözaltına alındığı kaydedilen açıklamada, “Bakanlığımız uzmanlarınca yapılan değerlendirmeler neticesinde şiddete maruz kalan çocuk ve 2 kardeşi hakkında koruma tedbiri kararı talep edilmiş ve adli mercilerce talebimiz kabul edilerek çocuklar Bakanlığımıza ait kuruluşa yerleştirilmiştir” ifadesi kullanıldı.

Açıklamada, Bakanlığın olayla ilgili tüm hukuki süreçlere müdahil olup konuyu yakından takip ettiği bildirildi.