28. haftanın tamamlanmasıyla Süper Lig'de heyecan dorukta! Euro Club Index, sezon sonu puan tahminlerini güncelledi ve zirvedeki sıralamayı belirledi.

**ŞAMPİYONLUK YARIŞI: GALATASARAY ÖNDE**

Galatasaray, derbide Beşiktaş'ı 1-0 mağlup ederek puanını 75'e çıkarttı ve liderliğini sürdürdü. Sarı-kırmızılılar, şampiyonluk yolunda önemli bir adım attı. Fenerbahçe ise Hatayspor'u 2-0 mağlup ederek 73 puanla zirveyi takip etti. Şampiyonluk yarışı, son 10 haftada nefes kesici bir mücadeleye sahne olacak gibi görünüyor.

**KÜME DÜŞME HATTI: DEĞİŞİKLİKLER YAŞANDI**

Euro Club Index'in güncellemesine göre, İstanbulspor'un sezon sonunda 20 puanla son sırada yer alması beklenirken, Pendikspor 37 puanla 19. sırada, Hatayspor ise 40 puanla 18. sırada ligi tamamlaması öngörüldü. Konyaspor, bir önceki tahminde yer alsa da, bu güncellemede düşme hattında bulunmuyor. Fatih Karagümrük ise 42 puanla 17. sırada tahmin ediliyor.

**SEZON SONU PUAN TAHMİNİ: GALATASARAY LİDERLİĞİNİ SÜRDÜRÜYOR**

Euro Club Index'in Süper Lig sezon sonu puan tahminine göre:

1- Galatasaray | 100 puan
2- Fenerbahçe | 97 puan
3- Beşiktaş | 66 puan
4- Trabzonspor | 65 puan
5- Başakşehir | 56 puan

Bu tahminlere göre, Galatasaray'ın liderlikteki konumu güçlenirken, diğer takımlar arasında sıralamada değişiklikler yaşanabilir. Futbolseverler, heyecan dolu son 10 haftayı bekleyerek ligdeki gelişmeleri takip edecek.