Yayıncı krizi büyüyor: Katarlılarla yine anlaşma sağlanamadı

TFF ile Kulüpler Birliği arasındaki toplantı sonrası TFF Başkanı Nihat Özdemir, açıklamalarda bulundu...

Spor 21.10.2020, 21:45 21.10.2020, 21:51
Yayıncı krizi büyüyor: Katarlılarla yine anlaşma sağlanamadı

TFF ile Kulüpler Birliği arasındaki toplantı sonrası TFF Başkanı Nihat Özdemir, açıklamalarda bulundu. Özdemir, yayıncı kuruluş Katarlı beIN Sports ile henüz anlaşmaya varamadıklarını söyledi. Özdemir, "UEFA'nın da isteği olan yüzde 30 kapasiteyle oynamak istiyoruz. Başakşehir ve Sivasspor'un gelecek hafta Avrupa maçları var. Bu maçların ve milli maçların yüzde 30 kapasiteyle oynanmasını istiyoruz" ifadelerini kullandı.

Nihat Özdemir, “Maalesef şu ana kadar beIN Sports ile anlaşmaya varamadık. beIN Sports'un TFF ile yapmış olduğu sözleşmenin tüm maddelerine uymasını bekliyoruz. Bununla ilgili ihtarnameyi de TFF göndermiş bulundurmaktadır” açıklamasını yaptı.

Özdemir, "Localarda taraftar almaya başladık ancak bu yeterli değil. İstediğimiz, UEFA'nın da isteği olan yüzde 30 kapasiteyle oynamak istiyoruz. Başakşehir ve Sivasspor 'un gelecek hafta Avrupa maçları var. Bu maçların ve milli maçların yüzde 30 kapasiteyle oynanmasını istiyoruz. Bunun için Sağlık Bakanlığı'na talebimizi ilettik" ifadelerini kullandı.

YAYINCI KURULUŞ KRİZİ NEDİR?
Yayıncı kuruluş beIN Sports, kulüplere yapması gereken ödemede indirim istiyor. Yıllık 500 milyon dolar olan ve 5.80 liradan dolar kurunu sabitleyen mevcut anlaşma, yayıncı kuruluşun bu miktarda indirim istemesiyle krize girdi. Kulüpler Birliği, geçen sene yapılan 90 milyon dolarlık indirimin bir kere olacağını söylerken, yeni bir indirimin kabul edilemeyeceğini belirtiyor. Buna karşın Digiturk, kulüplere 220 milyon dolar verebileceğini iletti.

Yorumlar (0)