Hidayet Türkoğlu Saray'dan kovuldu iddiası: Gerekçe 150 milyon avro mu?

TBF Başkanı ve Cumhurbaşkanı Spor Danışmanı Hidayet Türkoğlu'nun görevlerinden el çektirildiği, bunun üzerine ABD'ye yerleşme kararı aldığı öne sürüldü.

Spor 12.01.2021, 09:24 12.01.2021, 15:57
Hidayet Türkoğlu Saray'dan kovuldu iddiası: Gerekçe 150 milyon avro mu?

Türkiye Basketbol Federasyonu Başkanı ve Cumhurbaşkanı Spor Danışmanı Hidayet Türkoğlu’nun görevlerinden el çektirildiği ileri sürüldü.

Bu kararın gerekçesinin yurtdışında bulunan 150 milyon avrosunu Türkiye'ye getirme talebini yerine getirmemesi olduğu öne sürüldü.

ABD'YE DÖNME KARARI
Cumhuriyet'te yer alan ve AKP’ye yakın kaynaklara dayandırılan haberde, Erdoğan’a yakın bazı isimler, ABD vatandaşı olan Hidayet Türkoğlu’ndan yurtdışındaki banka hesabında bulunan 150 milyon avroyu Türkiye’ye getirmesini istedi. Türkoğlu, parayı Türkiye’ye getirmeyeceğini söyledi. Bunun üzerine Hidayet Türkoğlu’na Saray’daki odasını boşaltması talimatı verilirken TBF Başkanlığı’ndan da istifa etmesi istendi. Yaşanan gelişmelerin ardından Hidayet Türkoğlu’nun eşi ve çocuklarını ABD’ye gönderdiği, kendisinin de yurtdışına çıkmak için hazırlık yaptığı belirtildi. Türkoğlu’nun birkaç gün içinde istifasını vereceği ve yerine ise Harun Erdenay’ın getirileceği kaydedildi.

Yorumlar (0)