Alec Baldwin, "Rust" filminin setinde kaza sonucu görüntü yönetmeni Halyna Hutchins'in ölümüyle suçlanarak temmuz ayında mahkemeye çıkacak. New York'ta bir kafeye giden ünlü oyuncu, bir kadının özgür Filistin çağrısında bulunmasını istemesiyle karşılaştı.

Kadın, "Alec, 'Filistin'e özgürlük' de! Sadece bir kez söyle, sonra seni rahat bırakacağım. Seni yalnız bırakacağım, söz veriyorum." dedi. Baldwin'in tepkisiz kalması üzerine kadın, "O kadını neden öldürdün? Hiç hapis cezası almadın. Sen bir suçlusun." şeklinde konuştu ve Baldwin'in videosunu çekmeye devam etti. Kafedeki çalışanların müdahalesine rağmen kadın ısrarını sürdürdü. Baldwin, daha fazla sessiz kalamayarak sert bir tepki gösterdi ve kadının elindeki telefonu düşürerek video kaydının sonlanmasını sağladı.

42 yaşındaki görüntü yönetmeni Halyna Hutchins, Ekim 2021'de "Rust" filmi setinde Alec Baldwin tarafından vurularak hayatını kaybetmişti. Baldwin, 2023 yılının ocak ayında "kasıtsız adam öldürme" suçlamasıyla karşı karşıya kalmış ancak üç ay sonra suçlamalar düşmüştü. Yeni kanıtların ortaya çıkmasıyla, 65 yaşındaki oyuncuya yeniden "kasıtsız adam öldürme" suçlaması yöneltilmişti ve temmuz ayında mahkemeye çıkacak.