Soylu: “Bende hiç terörist belirtisi, tecavüzcü belirtisi var mı?”

Soylu, Nurtepe Sosyal Tesisleri’nde Kağıthane’deki muhtarlarla bir araya geldi.

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, ABD’nin kendisinin ve Adalet Bakanı Abdulhamit Gül’ün ülkeye girişini yasakladığını hatırlatarak, “Bende hiç terörist belirtisi, tecavüzcü belirtisi var mı?” diye sordu. “Amerika bizi teröristlerin, tecavüzcülerin olduğu listeye koydu” diyen Soylu, “Biz neyle mücadele ettiğimizi biliyoruz ama Binali ağabey kime ne yaptı?” diye konuştu.

Soylu’nun konuşmasından satır başları şöyle;

“Tayyip Erdoğan gelmeden önce bu ülkede dindar, ‘Ben dindarım.’ diyemiyordu. Herkes fısır fısır konuşuyordu. Kürt ‘Ben Kürtüm.’, Alevi ‘Ben Aleviyim.’ diyemiyordu.

12-13 yıl öncesine kadar diyemiyordu. Vesayet sisteminin ilk müdahale ettiği yıllar dahil olmak üzere AK Parti iktidarında bunlar denilemiyordu ama son 12-13 yıldır herkes kendisini rahat bir şekilde ifade ediyor, kimse kendinin yaftalanmasından korkmuyor, öz güveni yüksek bir şekilde bunu ifade edebilme kabiliyetine sahip.”

‘Amerika bizi, teröristleri, tecavüzcülerin olduğu listeye koydu’

Bende hiçbir terörist belirtisi var mı, tecavüzcü belirtisi var mı? Amerika bizi, teröristleri, tecavüzcülerin olduğu listeye koydu, Adalet Bakanımızla ikimizi. Süleyman Soylu ve Abdulhamit Gül olduğumuz için koymadı, bu ülkenin menfaatlerini savunanlara karşı bizi iki tane örnek gösterip, bunu Türkiye’ye yaptılar. Biz, neyle mücadele ettiğimizi, nasıl bir süreç içerisinde olduğumuzu biliyoruz.