14 Mayıs’ta yapılan Cumhurbaşkanlığı seçiminin ilk turuna ATA İttifakı'nın adayı olarak giren ve "Plana sadık kal" sloganını kullanıp ikinci turda Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan'ı destekleyen Sinan Oğan, HÜDA PAR eleştirisine sinirlendi. Oğan, sosyal medya hesabından bir kullanıcının, "İstanbul'un sokaklarında HÜDA PAR reklamları görür olduk. Teşekkürler Sinan OĞAN" paylaşımına yanıt verdi.

YANLIŞ ADAYA TEŞŞEKÜR EDİN

Oğan, kullanıcıya "Anlama özürlüsü müsünüz?" diye sorarak, "Sayın Erdoğan’a destek verdiğimizde HÜDAPAR zaten seçimlere ilk turda girmiş ve birkaç milletvekili çıkarmıştı" şeklinde yanıt verdi.

Oğan'ın açıklaması şu şekilde devam etti: "Parlamento seçimleri birinci tur seçimleri ile birlikte yapıldı. Biz ikinci turda Sayın Erdoğan’a destek verdiğimizde HÜDAPAR zaten seçimlere ilk turda girmiş ve birkaç milletvekili çıkarmıştı. Bizimle ne alakası var? Cahilliğin de bir sınırı olur! HÜDAPAR’ı Meclis'e biz mi soktuk?"

Eğer teşekkür edecekseniz altı parti bir araya gelip parlementoda çoğunluğu elde edemeyenlere teşekkür edin. Eğer teşekkür edecekseniz milletvekili listelerini yanlış yapanlara, kasıtlı yapanlara, bir takım 'gerekçelerle' hak etmeyenleri listelerin en başına koyanlara teşekkür edin! Her şeyden önemlisi kaybedeceklerini bildikleri halde yanlış aday çıkaranlara teşekkür edin, sandıklara sahip çıkmak yerine Twitter’da ona buna saldırıp trollik yapanlara teşekkür edin…"