Eski Ülkü Ocakları Başkanı Sinan Ateş'in öldürülmesine ilişkin 1 Temmuz’da başlayacak dava öncesinde önemli bir gelişme yaşandı.

Son olarak MHP lideri Devlet Bahçeli, iktidar ortağı Erdoğan’a, Sinan Ateş’in eşi Ayşe Ateş’in yaptığı görüşmeler ve açıklamalardan rahatsız olduğunun altını çizen bir sitemde bulunmuştu.

Yurt dışında olduğu düşünülen, Sinan Ateş cinayetinde adı geçen eski Ülkü Ocakları Başkanı ve 27. Dönem MHP Mersin Milletvekili Olcay Kılavuz’dan açıklama geldi.

Olcay Kılavuz, Mayıs ayı sonunda İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya’nın MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’yi ziyaret etmesinin ardından Bahçeli’nin danışmanlığı görevinden alınmıştı. Kılavuz bu göreve, Ateş cinayetinden 10 ay sonra getirilmişti.

TGRT Haber’e konuşan Olcay Kılavuz’un yakınındaki isimler, savcılık ve mahkemeye çağrıda bulunarak ifadesinin alınmasını istedi. Kılavuz, aylar süren sessizliğiyle ilgili de kendisine "konuşmama" talimatı verildiğini söyledi.

'BİLDİKLERİMİ ANLATMAYA HAZIRIM'

TGRT Haber Ankara Koordinatörü Ahmet Sözcan, Cem Küçük'ün sunduğu programa bağlanarak Olcay Kılavuz'un açıklamalarını paylaştı:

Olcay Kılavuz Mersin Milletvekilliği yaptı, Ülkü Ocakları başkanlığı da yaptı. Son olarak MHP lideri Devlet Bahçeli’nin grup danışmanı olarak görev yapıyordu ama görevden alındı. Sinan Ateş cinayetinin ardından Olcay Kılavuz ismi sürekli gündemde. Suikast sonrası tetikçi Eray Özyağcı’yı Ankara dışına çıkaran Tolgahan Demirbaş’ı koruduğu iddia ediliyordu. Onunla görüşmeler yaptığı iddia ediliyordu. Dolayısıyla Olcay Kılavuz’un açıklamaları, bu davaya nasıl baktığı, bundan sonra neler yapmayı planladığı çok önemliydi. Biz de TGRT Haber olarak Olcay Kılavuz’un çok yakınındaki isimlere ulaştık. Olcay Kılavuz’un bir çağrısı var, diyor ki ‘Beni savcılık, mahkeme çağırsın. Beni dinlesinler. Bana yöneltilen soruları cevaplamaya hazırım. Bildiklerimi anlatmaya hazırım’ şeklinde bir çağrısı var.