12 yıl boyunca birlikte olduğu Gerard Piqué ile yaşadığı olaylı ayrılığın ardından sessizliğini bozan Shakira, şimdi 7 yıl aradan sonra yeni bir albümle müzik dünyasına geri dönmeye hazırlanıyor.

Aşk için çok fazla şey feda ettim!

"The Times" gazetesine ilişki durumuyla ilgili yeni bir itiraf yapan 47 yaşındaki şarkıcı, "Kariyerimi askıya aldım" dedi.

Piqué'den ayrıldıktan sonra oğulları Milan ve Sasha ile Miami'ye taşınan yıldız, "Uzun bir süre Gerard'ın yanında olabilmek için, o futbol oynasın diye kariyerimi dondurmak zorunda kaldım" ifadelerini kullandı.

"Müzikseverlerle 'Las Mujeres Ya No Lloran' albümüyle buluşmaya hazırlanan şarkıcı, "Aşk için birçok şeyden vazgeçtim" dedi.

7 YIL SONRA İLK ALBÜM

Latin müziğinin ünlü ismi, 7 yıl aradan sonra yeni bir albümle müzikseverlerle buluşmaya hazırlanıyor. Albüm, "Las Mujeres Ya No Lloran" (Kadınlar Artık Ağlamıyor) adını taşıyor ve dinleyicilerle 22 Mart'ta buluşacak.

Albüm adını, Shakira ve Bizarrap'ın "Music Sessions Vol. 53" şarkısının etkileyici sözlerinden aldı. Shakira, albüm hakkında şunları söyledi: "Her şarkıyı yazdığımda kendimi yeniden keşfetmiş gibi hissettim. Şarkıları söylediğimde gözyaşlarım elmasa, savunmasızlığım ise güce dönüştü."

Albümde toplam 16 şarkı bulunacak. Shakira'nın son albümü "El Dorado" ise 2017 yılında müzikseverlerle buluşmuştu.

İNTİKAM ŞARKISI TARİHE GEÇTİ

Geçen yıl, Shakira'nın "Music Sessions Vol. 53" adlı şarkısı Latin Grammy Ödülleri'nde ödül kazandı ve Spotify'da en çok dinlenen İspanyolca şarkılar arasına girdi, ayrıca şarkı 14 Guinness Dünya Rekoru kırdı.

Şarkının sözleri, futbolcu Piqué ile ilişkisini sonlandıran ünlü şarkıcının duygularına da bir yansıma sunuyor. Özellikle, "Sana geri dönmeyeceğim, benim için ağlama ya da bana yalvarma / Seni eleştirmelerinin benim hatam olmadığını anladım / Sadece müzik yapıyorum, bu seni rahatsız ediyorsa üzgünüm" ifadeleri, Piqué'ye gönderme yapıyor.

Şarkıda ayrıca, "Beni kırdığını düşünüyorsun ama beni daha güçlü yaptın / Kadınlar artık ağlamıyor, bunu kazanca dönüştürüyor" gibi sözler de dikkat çekiyor. Bu sözlerin, Piqué'nin yeni sevgilisi Clara Chia Marti'ye yönelik olduğu düşünülüyor. Özellikle, "Yedeğim olduğu varsayılan kişiyle sana iyi şanslar dilerim / Sana ne olduğunu bilmiyorum bile / O kadar tuhafsın ki seni tanıyamıyorum bile / Ben iki tane 22 yaşındaki kıza değerim. Bir Ferrari'yi bir Twingo ile takas ettin. Bir Rolex'i bir Casio ile takas ettin" ifadeleri, bu durumu vurguluyor.