12 yıllık ilişkisi boyunca Gerard Piqué ile yaşadığı olaylı ayrılığıyla sık sık gündeme gelen Shakira, The Times'a verdiği röportajda, "Uzun bir süre Gerard'ın yanında olmak için, o futbol oynayabilsin diye kariyerimi askıya aldım" ifadelerini kullanmıştı.

Son zamanlarda yeni bir albüm çıkaran Latin şarkıcı, albümüne "Las Mujeres Ya No Lloran" (Kadınlar Artık Ağlamıyor) adını verdi ve albümünden "Punteria" adlı şarkıya klip çekti. Klibinde yer alan İngiliz aktör Lucien Laviscount ile yeni bir ilişkiye başladığı ortaya çıkan Shakira, Emily in Paris dizisiyle tanınan 31 yaşındaki oyuncuyla samimi sahnelerde yer aldı.

Bu görüntüler, ikilinin aşk yaşadığına dair söylentilere neden oldu ve çift daha sonra New York'ta bir restoranda birlikte görüntülendi. Shakira'ya yakın kaynaklar, ilişkilerini doğruladı ancak şarkıcının yakın arkadaşları, Gerard Piqué tarafından aldatıldığını ve zor günler yaşadığını belirterek, 47 yaşındaki şarkıcının kalbinin kırılmasından endişe ettiklerini dile getirdi.

Öte yandan Shakira, 2023 yılının gişe rekortmeni filmi Barbie hakkında konuştuğu Allure dergisine verdiği röportajda, filmi oğullarıyla birlikte izlediğini ve çocuklarının filmden pek hoşlanmadığını belirtti. "Erkekleri zayıf gösterdiğini" söyleyen çocuklarının eleştirilerine katıldığını ifade eden Shakira, "İki erkek çocuk yetiştiriyorum. Onların da kadınlara saygı duyarken kendilerini güçlü hissetmelerini istiyorum" dedi.