Zayıflamak amacıyla bir dizi ameliyat olup, daha sonra Dumping Sendromu’na yakalanan ve hızla kilo veren Seren Serengil’in organları iflas etme noktasına gelmişti. Uzun süre serumla beslenen ünlü isim, birçok kez ameliyat olmak zorunda kalmıştı.

52 yaşındaki Serengil, son olarak sosyal medya hesabından yaptığı bir paylaşımda mide ve bağırsaklarıyla ilgili sorunlarının devam ettiğini ve midesine bakılması için tekrar hastaneye yattığını açıklayarak yaşadıklarını anlattı:

“Sizlerle niye bu hastane günlüklerini paylaşıyorum biliyor musunuz? Asla obez değilseniz zayıflama ameliyatları yaptırmayın… Mide küçülmede bir sorun olmadı fakat sonradan yaptırdığım gastrit bypass beni 43 kiloya düşürdü. Her yemek sonrası fenalaştım, safra kesem alındı, böbrekte taş oluştu, karaciğerim için ‘siroza gidiyor’ dendi… Çoklu organ yetmezliğine doğru gidiyordum.

Geri dönüşüm ameliyatı oldum, yüzde 50 şans verdi doktor; yaşar, yaşamaz… Ameliyattan sonra kilo aldım, toparladım biraz ama her yemekten sonraki fenalaşma hissim maalesef geçmedi. Yemek yediğim anda sofrada 10 dakika duramıyorum, dünya başıma yıkılıyor. Midem bulanıyor, istifra ediyorum, tuvaletten çıkamıyorum. Hayat kalitemiz bitti.