Sendika başkanı cinayetinin iddianamesi hazırlandı

LASTİK-İŞ Sendikası Genel Başkanı Abdullah Karacan’ı, Sakarya’nın Arifiye ilçesindeki lastik fabrikasının bahçesinde bulunan sendika temsilciliğinde tabancayla vurarak öldürdüğü, 2 sendika yetkilisini de yaraladığı iddiasıyla tutuklanan Sedat Uzunlar hakkında ‘kasten öldürme, silahla yağma ve kasten öldürmeye teşebbüs’ suçlarından iddianame düzenlendi. İddianamede saldırının ardından Uzunlar’ı darp ettikleri öne sürülen 7 sendika temsilcisinin de ‘Cebir tehdit veya hile […]

Yaşam Sendika başkanı cinayetinin iddianamesi hazırlandı
LASTİK-İŞ Sendikası Genel Başkanı Abdullah Karacan’ı, Sakarya’nın Arifiye ilçesindeki lastik fabrikasının bahçesinde bulunan sendika temsilciliğinde tabancayla vurarak öldürdüğü, 2 sendika yetkilisini de yaraladığı iddiasıyla tutuklanan Sedat Uzunlar hakkında ‘kasten öldürme, silahla yağma ve kasten öldürmeye teşebbüs’ suçlarından iddianame düzenlendi.

İddianamede saldırının ardından Uzunlar’ı darp ettikleri öne sürülen 7 sendika temsilcisinin de ‘Cebir tehdit veya hile kullanarak kişiyi hürriyetinden yoksun kılma, birden fazla kişi tarafından birlikte yağma’ suçlarından yargılanmaları istendi.

Silahlı saldırı olayı 13 Kasım 2018 günü Sakarya’nın Arifiye ilçesinde bulunan bir lastik fabrikasının bahçesindeki sendika temsilciliğinde meydana geldi. Lastik-İş Sendikası Genel Başkanı Abdullah Karacan, fabrikada çalışan Sedat Uzunlar’ın saldırısına uğradı. Yaşanan arbede sırasında sendika başkanının tabancasını alan Uzunlar, Karacan ile iş yeri temsilcisi Osman Bayraktar ve Lastik İş Sendikası Sakarya Şube Başkanı Mustafa Sipahi’yi vurdu. Abdullah Karacan kaldırıldığı hastanede yaşamını yitirdi. Kaçmaya çalışan Sedat Uzunlar ise yakalanıp, tutuklandı.

Sakarya Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından yürütülen soruşturma tamamlanarak iddianame hazırlandı. İddianamede Sedat Uzunlar’ın ‘Kasten öldürme, silahla yağma, kasten öldürmeye teşebbüs’ suçlarından, sendika temsilcileri Ersin Özbay, Ahmet Sırdaş, Ersoy Altınsoy, Mustafa Sipahi, Osman Bayraktar, Ömer Gökhan Uysal ve Tuna Yılmaz’ın da ‘Cebir tehdit veya hile kullanarak kişiyi hürriyetinden yoksun kılma, birden fazla kişi tarafından birlikte yağma’ suçlarından yargılanmaları istendi. İddianamede Sedat Uzunlar’ın daha önceki ifadelerini tekrarlayarak, yerinin değiştirilecek olması nedeniyle sendika yetkilileri ile görüştüğünü, yaşanan arbede sırasında sendika başkanın elindeki silahın patladığını, silahın elinde kaldığını anlattığı kaydedildi. Sendika temsilcilerinden müşteki şüpheli Osman Bayraktar’ın şüphelinin, kendisine doğrudan hedef alarak ateş ettiğini iddia ettiği, Lastik İş Sendikası Sakarya Şube Başkanı Mustafa Sipahi’nin de olaylar sırasında Sedat Uzunlar’ı darp etmediklerini, Abdullah Karacan’a zarar vermesini engellemeye çalıştıklarını söylediği ifade edilen iddianamede, ayrıca söz konusu lastik fabrikasından gelen yazıda yer aldı.

Yazıda, ‘Sedat Uzunlar’ın iş yeri değişikliği yapılacak personeller arasında yer aldığı, kendisine yer değişikliğine dair suç tarihine kadar herhangi bir bildirim yapılmadığı, ancak teamül gereği yapılacak yer değişikliklerine dair Sendika Başkanı Abdullah Karacan’a bilgi verildiği’ bildirildi.

En çok okunan haberler

‘Erdoğan’ı sanık sandalyesine oturtacaklar, tanığı da…’

Halkbank davasını yakından takip ettiğini ve Sarraf cephesiyle de temaslarda bulunduğunu belirten gazeteci Cüneyt Özdemir, davanın 2. perdesinde sanık koltuğuna Erdoğan'ın, tanık koltuğuna ise Rıza Sarraf'ın oturtulacağını öne sürdü.

Erdoğan’a hakaretten hapis cezası alan Orhan Aydın: Faşizme boyun eğmeyeceğim!

Orhan Aydın'a 'diktatör bozuntusu' dediği için 11 ay 20 gün hapis cezası verildi. Aydın yaşadığı sürece katliamın hesabını sormaya devam edeceğini ve faşizme boyun eğmeyeceğini söyledi.

Esad ilk kez konuştu: Türkiye’ye her yerde yanıt vereceğiz!

Toplumsal Haber Merkezi Suriye Devlet Başkanı Esad, Barış Pınarı Harekatının başlaması ve DSG ile Şam arasında anlaşmaya varılması sonrası ilk açıklamayı yaptı. Irak Başbakanı Adil...

Süper Loto’da hile iddiası: 42.5 milyon lira kazanan kupon çekilişten sonra mı oynandı?

Milli Piyango tarafından gerçekleştirilen Sayısal Loto, Süper Loto , Şans Topu ve On Numara çekilişlerinde hile yapıldığı öne sürüldü. YouTube'da 'Gizli Adalet' adlı hesaptan paylaşılan...

‘Peki karara ne yazacaksınız; şüphelinin ölümü mü yoksa şehit düşmesi mi?’

Suriye'ye yönelik askeri harekatta yaşamını yitiren piyade üsteğmen Çelebi Bozbıyık hakkında 'terör örgütü üyeliği' suçlamasıyla soruşturma yürütüldüğü açıklandı.

Güncel

Hamidiye Su almayı bırakan kurumların listesi

Bazı kamu kurumlarının seçimden sonra Hamidiye Su’yu kullanmayı bırakmasına ilişkin resmi açıklama bugün İBB CHP Meclis Grup Sözcüsü Tarık Balyalı’dan geldi.

İmamoğlu çağrı yaptı: Evgar ve Fırat göreve başladı

İstanbul Kent Konseyi Birinci Olağan Kurul Toplantısı, bugün Kartal Bülent Ecevit Kültür Merkezinde gerçekleşti.

‘Cumhuriyet tarihimizin en aciz iktidarı’

ABD ile varılan anlaşmayı eleştiren CHP Parti Sözcüsü Faik Öztrak, "Maalesef, 96 yıllık cumhuriyet tarihimizin en beceriksiz, en aciz iktidarıyla karşı karşıyayız" ifadelerini kullandı.

Erdoğan’a hakaret edebilen Beyaz Saray, Atatürk’e nasıl mektuplar gönderiyordu?

ABD Başkanı Franklin Delano Roosevelt'in Cumhuriyet'in kurucu lideri Mustafa Kemal Atatürk'e yazdığı mektup tekrar gündeme geldi.

Macron: Merkel, Johnson ve ben Erdoğan’la görüşeceğiz

Brüksel'deki AB Liderler Zirvesi'nin ardından düzenlediği basın toplantısında konuşan Fransa Cumhurbaşkanı Macron, "Merkel ve Johnson ile gelecek haftalarda Cumhurbaşkanı Erdoğan ile görüşmeye karar verdik. Muhtemelen Londra'da görüşeceğiz" dedi.

VİDEO | Tren raydan çıktı!

Marmaray’ın Kazlıçeşme durağına şehirler arası trenin yemekli vagonu hattan çıktı.

AKP’nin LGBT korkusu: Kızını üniversiteden aldı!

Aydın Binboğa, kızını Boğaziçi Üniversitesi’ndeki kaydını “lezbiyen olmasından korktuğu için” dondurduğunu açıkladı.

Hamidiye Su almayı bırakan kurumların listesi

Bazı kamu kurumlarının seçimden sonra Hamidiye Su’yu kullanmayı bırakmasına ilişkin resmi açıklama bugün İBB CHP Meclis Grup Sözcüsü Tarık Balyalı’dan geldi.

2020 yılı bütçesi TBMM’de

Türkiye Büyük Millet Meclisi (TBMM) Başkanlığı'na 2020 Yılı Merkezi Yönetim Bütçe Kanun Teklifi sunuldu.

İmamoğlu çağrı yaptı: Evgar ve Fırat göreve başladı

İstanbul Kent Konseyi Birinci Olağan Kurul Toplantısı, bugün Kartal Bülent Ecevit Kültür Merkezinde gerçekleşti.

Şule Çet davasında, sanıkların ‘dudakları okunamadı’

Şule Çet 'in ölümüne ilişkin süren dava kapsamında, görüntüleri inceleyen bilirkişi tarafından konuşmaların çözümlenemediği belirtildi.