Fenerbahçe'de Seçimli Yüksek Divan Kurulu toplantısı Faruk Ilgaz Tesisleri'nde gerçekleşti. Toplantıya kulüp başkanı Ali Koç, yönetim kurulu üyeleri, eski başkanlardan Aziz Yıldırım ve yüksek divan kurulu başkan adayları Şekip Mosturoğlu, Sevil Becan, Nihat Tokat ile yüksek divan kurulu üyeleri katıldı. Toplam 4 bin 100 üye, 12 sandıkta oy kullandı.

Seçimi eski başkan Aziz Yıldırım'ın da desteklediği Şekip Mosturoğlu kazandı. Geçerli 1529 oydan 1177'sini alan Mosturoğlu, Fenerbahçe Kulübü Yüksek Divan Kurulu başkanı seçildi. Diğer adaylardan Sevil Becan 265, Nihat Tokat ise 87 oy aldı.

Şekip Mosturoğlu'nun ekibi şu şekilde oluştu: Şekip Mosturoğlu (Başkan), Hakkı Kurtuluş (Başkan Vekili), Levent Hataylı (Sekreter), Elizabet Uğurlu ve Çağlar Özdemir (Sayman). Mosturoğlu, Yüksek Divan Kurulu Başkanı olarak 3 yıl boyunca görev yapacak.

Seçimin ardından açıklama yapan Fenerbahçe Başkanı Ali Koç, "Güzel bir günü daha geride bıraktık. Şekip Mosturoğlu ve ekibini tebrik ediyorum. Hayırlı, uğurlu olmasını temenni ediyorum. Güzel bir süreci hep birlikte tamamladık." şeklinde konuştu.