CHP Manisa Milletvekili Bekir Başevirgen, akaryakıt zamlarına dikkat çekti.

Zamlarla birlikte yurttaşların ulaşım haklarının elinden alındığı belirten Başevirgen, "İktidar her fırsatta ekonominin düzeleceğini vadetse de seçimlerden bu yana akaryakıt fiyatları yüzde 115 arttı. 4 kişilik bir ailenin ise Ankara'dan İstanbul'a gidip gelmesi 4 bin lira, bu da asgari ücretin yaklaşık 4'te 1'ine denk geliyor. İktidar, yurttaşlarımızın bütün temel haklarını elinden aldığı gibi ulaşım hakkını da elinden alıyor" dedi. İktidar, yurttaşlarımızın bütün temel haklarını elinden aldığı gibi ulaşım hakkını da elinden alıyor" dedi.İktidar, yurttaşlarımızın bütün temel haklarını elinden aldığı gibi ulaşım hakkını da elinden alıyor" dedi.

Başevirgen, peşi sıra gelen akaryakıt zamlarına dikkat çekti. Başevirgen, akaryakıta gelen zamlarla birlikte iğneden ipliğe her ürünün zamlandığını belirtti.

‘ZENGİN KESİM HARİÇ HİÇ KİMSE NEFES ALAMAZ HALE GELDİ'

Zamlarla birlikte ülkede artık yurttaşların nefes alamaz hale geldiğini söyleyen Başevirgen, "Sarayın itibarından tasarruf etmeyen AKP iktidarı, acı reçeteyi yurttaşlara kesmeye devam ediyor. Türk-İş'in rakamlarına göre açlık sınırı 15 bin 48 liraya, yoksulluk sınırı ise 49 bin 19 liraya yükseldi. Bir ailede ancak 3 kişinin çalışması durumunda yoksulluk sınırına ulaşılabiliyor. İktidarın yarattığı zengin kesim hariç ülkede hiç kimse nefes alamaz hale geldi" diye konuştu.

Editör: Ercan Cankaya