Ana Sayfa Gündem Seçim provokasyonu: HDP bildirisinde CHP, İYİ Parti ve Saadet Partisi logosu

Seçim provokasyonu: HDP bildirisinde CHP, İYİ Parti ve Saadet Partisi logosu

Antalya ve Ankara’da bastırılan sahte HDP bildirilerde CHP, İYİ Parti ve Saadet Partisi’nin logoları yer aldı. Bildiride “Metropollerde Millet ittifakını destekliyoruz” yazısı gözlerden kaçmadı. Saadet Partisi Antalya Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Ali Aktaş, bu çirkin oyuna sosyal medya hesabından çok sert tepki gösterdi.

Bildiride şu ifadeler yer aldı:

“31 Mart’ta yapılacak Yerel Seçimler demokrasi ve yerinden yönetim mücadelesi için büyük bir dönüşümü başlatacağı gibi, aynı zamanda kayyuma, tekçi anlayışa, otoriter rejimi karşı da bir demokrasi referandumudur. AKP – MHP ittifakı yaşanacak bir seçim yenilgisinin başkanlık sistemini, dolayısıyla rejimi tartışmalı hale getireceğini çok iyi biliyor ve seçime ‘beka’ sorunu olarak bakıyor. Halbuki, ülkenin ve toplumun bir beka sorunu değil, AKP – MHP ittifakının ve iktidarının bir beka sorunu vardı.

Bildirinin altında ise Türkiye’nin bölünmüş haritası yer aldı.

‘TARİH BİRÇOK ŞEREFSİZ GÖRDÜ AMA BU DÖNEMDEKİLER GİBİSİ AZ BULUNUR’

Sahte bildirilerle ilgili, Saadet Partisi Antalya Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Ali Aktaş, sosyal medya hesabından çok sert tepki gösterdi.

Aktaş şu ifadeleri kullandı:

“Tarih birçok şerefsiz gördü ama bu dönemdekiler gibisi az bulunur. Sahte broşürler dağıtıyorlar şimdi de. Çamur medyası ve meymenetsiz trol tayfası Saadet Partisi Kepez Belediye Meclis Üyesi Adayı bir kardeşimizin 2001’de PKK’dan tutuklandığını yazdı. Tarih bu dönem kadar alçak bir seçim dönemi de yaşamadı. İğrenç pisliklersiniz. Tarih böyle şerefsizlik az görür ya da bir daha görmez. Seçmen de bunu iktidar partisi mensupları değil HDP dağıttı zannediyor. Değil şaşkın kardeşim değil. Bu rezaleti doğrudan doğruya iktidar partisinin mensupları bastırıp dağıtıyor. Antalya şehir merkezinde de dağıtıyorlar. Tarih bunlar kadar alçağını kaydetmedi. HDP adına sahte broşür bastırıp dağıtacak kadar düştüler. Çukur bile ‘benim bir izzetim var beni bunlarla nitelemeyin’ diye bağırıyor.”

HDP SUÇ DUYURUSUNDA BULUNACAK

Sahte bildirilerle ilgili Evrensel’den Mahir Doğan’a konuşan HDP Parti Meclis Üyesi Nihat Akkaya, suç duyurusunda bulunacaklarını söyledi. “Cumhur ittifakı yaklaşan yerel seçimlerde ülkenin büyük bir kısmında yerel yönetimleri kaybedecek, bunu anladı” diyen Akkaya, sözlerini şöyle sürdürdü:

“Çıkılan her TV programında ve mitingde bölücü, ayrıştırıcı ve suçlayıcı konuşmalarla adeta HDP hedef gösteriliyor. Bu siyasi ortamda demek ki birileri kendisine vazife çıkartarak Türkiye’nin birçok yerinde bu ve benzeri bildiri ve afiş dağıtıyor. Daha ileri giderek parti bina ve seçim ofislerine saldırı yapıyorlar. Bugün dağıtılan bu bildiriyle ilgili Antalya Cumhuriyet Savcılığına suç duyurusunda bulunarak bir an önce faillerin yakalanmasını ve yargılanmasını isteyeceğiz. Dağıtılan bu bildiri ile HDP’nin hiçbir ilgisi yoktur. Ayrıca HDP, hiçbir platformda şu veya bu ittifakı destekliyoruz diye bir açıklama yapmadı.”

CHP, ANKARA’DA ‘BİJİ MANSUR YAVAŞ’ YAZILAMASI YAPAN KİŞİNİN GÖKÇEK’LE ÇALIŞTIĞINI AÇIKLAMIŞTI

CHP, Ankara Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Mansur Yavaş’a ilişkin “Biji Mansur Yavaş” yazılamasını yazan kişinin AKP’li bir iş insanı olduğunu ve 2014 yerel seçimlerinde Melih Gökçek ile birlikte çalıştığını açıklamıştı. CHP Milletvekili Ali Haydar Hakverdi ve CHP İl Başkanı Rıfkı Güvener, görüntülerle birlikte şahıs hakkında suç duyurusunda bulunmuştu

24 HAZİRAN ÖNCESİ DE YAPILMIŞTI

24 Haziran seçimlerine günler kala da Ankara’da sahte HDP, CHP ve İYİ Parti bildirileri meydana dağıtılmıştı. Metro çıkışları gibi işlek yerlerde dağıtılan sahte HDP bildirilerinde “Neden güneyimizde Kürt Devleti olmasın” gibi provokatif yazılar yer alıyordu. Sahte CHP bildirisinde “Biz gelİNCE türbana son”, sahte İYİ Parti bildirisinde de “3. Hava Limanını İYİ Yıkacağız” ifadeleri kullanılıyordu.

12,425BeğenenlerBeğen
6,989TakipçilerTakip Et
0AbonelerAbone

SON HABERLER

Morales: ‘Evo diktatörlüğü’ dediler, şimdi Bolivya’nın yaşadığı şey diktatörlük

Latin Amerika kaynaklı teleSUR’a konuşan Evo Morales ‘halk bu diktatörlüğe büyük bir cesaret, güç ve enerji ile direnecek’ dedi.

Orman yangınlarının nedeni eşcinsel evlilikler ve kürtajmış…

Avustralyalı ünlü rugby oyuncusu Israel Folau, ülkeyi vuran aşırı sıcaklar, orman yangınları ve kuraklığın sebebi olarak eş cinsel evliliklerin ve kürtajın yasallaşmasını gösterdi...

AKP’li çiftin tek ifşası mevlid değilmiş: Bakan müşaviriyken saltanat düğünü

Ancak Ahmet Emin Söylemez ve Büşra Nur Çalar'ın tek ifşası 'bebek mevlidi' değil.

Kahvehaneye silahlı saldırı: 11 yaralı var

Edirne'de kahvehanenin önünde oturanlara bir grup tarafından rastgele ateş açılması sonucu 11 kişi yaralandı.

Taksim Meydanı’nda liselilere polis şiddeti

Taksim Meydanı'nda "Rabia Naz İçin Adalet" diyen Devrimci Liseliler üyesi 3 liseli yerlerde sürüklenerek gözaltına alındı.