Dövizdeki hareketlilik ve seçimden sonra dövizin yükseleceğine dair beklenti, pek çok kişiyi harekete geçirdi. Döviz büroları önündeki ekranlardan dövizin iniş ve yükselişini anlık takip edenler, kur düşüşü oluşunca paralarını dövize çeviriyor. 

Gazete Duvar'dan Berkay Çolak'ın haberine göre, ara vermeden çalıştıklarını anlatan bir döviz bürosu çalışanı, yoğunluk çok fazla artarsa sırada bekleyenleri başka döviz bürolarına yönlendirdiklerini anlattı. İsmini vermek istemeyen bir döviz bürosu çalışanı, "Biz büroyu açmadan emekliler büro önünde beklemeye başlıyor. Bu aralar talep çok yüksek ve özellikle emekliler ile yurt dışından çalışmaya gelenler birikimlerini dövize çeviriyorlar. Bazen öyle sıralar oluşuyor ki başka döviz bürolarına da gidebilirsiniz diyoruz" dedi.

Döviz bürosunun açılışını bekleyen emeklilerden Ahmet Şahin, büro çalışanlarına 2 sterlin olup olmadığını sorduktan sonra sıra beklemeye başladı. 62 yaşında olduğunu, 2 çocuğu 3 de torunu olduğunu söyleyen Şahin, “Bir çocuğum yurtdışına çıkıp kendini kurtardı, kızımın ise 2 çocuğu var. 6 sene önce de sigarayı bırakıp torunlarım için birikim yapmaya başladım. Artık elime ne geçerse dövize çeviriyorum. Olur da ileride dolar yükselirse torunlarımın okul masraflarına katkıda bulunurum. Malum defter, kalem, kitap okul masrafları çok arttı, kızım çocuklara para dayandıramıyor. Ben de katkıda bulunmak için elimden geldiğince döviz alıyorum” diye konuştu.