Toplumsal Haber Merkezi

CHP Erzincan milletvekili Mustafa Sarıgül, birkaç gün önce Meclis'te 22. Dönem ANAP Milletvekili olan Turan Tüysüz, tarafından saldırıya uğramıştı. 

Toplumsal Haber'e konuşan Tüysüz ise yaptığı açıklamada, ''Alacağım var'' dedi. Ne kadar alacağı olduğu konusunda bilgi vermeyen Tüysüz, ''onunla aramızda''  ifadelerini kullandı. 

Öte yandan Tüysüz, Meclis'te Sarıgül'den alacağını istedikten sonra tartışma başladığını ve vurma olayı olmadığını ifade etti. 

Tüysüz yaptığı açıklamada şunları söyledi:

Basın toplantısında ben tanımıyorum onu diyor. CHP'den sadece ben ve o ihraç edildik. Böyle bir şey olabilir mi? Adam zaten ahlaksız. 

NE OLMUŞTU?
Sarıgül, yaşananların ardından bir gazetecinin "Konu alacak verecek meselesi mi?" şeklindeki sorusuna ise "Ne olduğunu bilmiyorum; alacak verecek meselesinin yeri burası değil. Ben beyefendiyi 15 yıldır görmüyorum, konuşma şekli hoş değildi. Konuşmalarını dikkate almadan uzaklaştım, iyi ki uzaklaştım" yanıtını vermiş; şikayetçi olmayacağını söylemişti.

Tüysüz, ise 10Haber'e yaptığı açıklamada "Ne kadar borcu var size?" sorusuna "O uzun bir mesele boşver. Ama yüklü miktar borcu var. Biz onun için kavga ettik. CHP’den atıldık adam bizi tanımadığını söylüyor. Ayıp" diye yanıt verdi.

Tüysüz yumruk olayıyla ilgili ise "Ben onu ziyarete gittim. Orada Meclis’in kamerası var. İlk o bana yumruk attı" demişti.