Cumhurbaşkanlığı sarayı, Ankara’nın 12 bin nüfuslu Beştepe Mahallesi’nin sınırları içerisinde kalıyor. 2009’dan beri CHP’nin yönettiği Yenimahalle ilçesinde bulunan Beştepe Mahallesi’nde Cumhurbaşkanlığı seçiminde Kemal Kılıçdaroğlu’na 3 bin 523, Recep Tayyip Erdoğan’a ise bin 743 oy çıktı.

31 Mart’ta yeniden adaylığını koyan mahallenin muhtarı Hatice İzmirli ise mahallenin sorunlarından dert yandı. Sözcü'nün haberine göre İzmirli, "Mahallemizde ne banka şubesi, ne de lise var. PTT Şubesi açtırana kadar canım çıktı, sonra buradan onlara oy çıkamayınca kapattılar" dedi.

'SARAY'A GİDEN YOLDA SIK SIK KAZA OLUYOR, YAYA GEÇİDİ İSTİYORUZ' 

İzmirli şunları söyledi:

Cumhurbaşkanlığı Sarayına giden yolda çok sık trafik kazası oluyor. ‘Saray yolu değil, ölüm yolu’ diye 7 metrelik afişler yaptırıp astım. Ama en ufak gelişme olmadı. Başvurmadığım yer kalmadı. Kontrollü bir yaya geçidi istiyoruz, yeter ki o yolda ölmeyelim.

Bizim mahallemizde lise yok. Çocuklar başka yerlerdeki okullara servisle gidiyor. Servis araçlarının Beştepe’ye girmesi için dolaşması gerekiyor. O da maliyeti arttırıyor. Aileler çocuklarını tehlikeli biçimde bulvarın karşı şeridine geçirmek zorunda kalıyor. 

Muhtarlara 17 bin lira maaş bağlanması ile birlikte bu görev cazip hale geldi. Eskiden aday bulunamazdı, kimsenin umurunda değildi şimdi kabul gören bir hal aldı.