Sahibinden satılık okul

İzmir Karşıyaka’da bir emlak alım-satım sitesindeki ilanı görenler büyük şaşkınlık yaşadı. İlanda, 'İzmir Karşıyaka Mavişehir’de satılık 8 katlı okul' başlığıyla 7 yıllık kira sözleşmesi olan bir okulun bin 200 öğrencisiyle birlikte 33 milyon liraya satışa çıkarıldığı duyuruldu. Okulun kirasının aylık 151 bin lira olduğu öğrenildi.

Gündem Sahibinden satılık okul

İzmir’in Karşıyaka İlçesi Mavişehir Mahallesi’nde, 54 derslik ve bin 200 öğrencisi bulunan 8 katlı okulun satış ilanını görenler büyük şaşkınlık yaşadı. Aylık 151 bin lira kirasının olduğu belirtilen okulun 7 yıllık kira sözleşmesi bulunuyor.

OKULUN 7 YILLIK KİRACISINI ÇIKARTMAMAK ŞARTIYLA…

Sözcü’den Mustafa Sarıipek’in haberine göre, Sitedeki satış ilanında, “İzmir Karşıyaka Yalı Mahallesi Mavi Şehir’de 8 katlı okul binası satılıktır. Toplam kapalı alanı 10 bin 800 metrekare fakat kapalı alan 13 bin metrekareye çıkıyor. Şu an halihazırda 7 yıl sözleşmeli kiracısı var. Kirası 151 bin lira + KDV. Okul 54 derslikten oluşmakta, bin 200 öğrenci kapasitelidir. Ayrıca okulun, fizik kimya laboratuvarları, yüzme havuzu, konferans salonu, spor salonu, sanat atölyeleri ve 600 kişilik yemekhanesi mevcuttur” bilgilerine yer verildi.

Binanın satışına aracı olan emlakçı Adem Kıral bina sahibinin kiracının çıkartılmaması şartıyla satış yapmak istediğini, başka amaçla kullanılamayacağını belirtti.

“ŞERH KONULDUYSA KİRACIYI ÇIKARTAMAZ”

İlan ile ilgili konuşan Avukat Sıtkı Celal Hasdemir, yeni mal sahibi tarafından kiracının çıkarılıp çıkarılamayacağı konusunda şerhe bakılması gerektiğini kaydetti. Hasdemir, “Eğer bina ile ilgili normal sözleşme dışında tapu üzerine ‘Kira sözleşmesi boyunca okul olarak kullanılacak bu binadaki kiracı çıkartılamaz’ şeklinde bir şerh konulduysa çıkarmak neredeyse imkansız hale gelir. Eğer böyle bir şerh yoksa bina normal kira sözleşmesiyle kiralandıysa binanın yeni sahibi noter aracılığıyla protesto çekerek ‘Binanın yeni sahibiyim ve 6 ay sonunda sözleşmeniz sona erecektir. 6 ay sonra binayı boşaltmanız gerekiyor” diye ihtar çekerse o zaman kiracı çıkmak zorunda kalır. Bu durumun çok iyi araştırılması gerekir” ifadelerini kullandı.

Bir Yorum Yazın

En çok okunan haberler

Erdoğan’a hakaretten hapis cezası alan Orhan Aydın: Faşizme boyun eğmeyeceğim!

Orhan Aydın'a 'diktatör bozuntusu' dediği için 11 ay 20 gün hapis cezası verildi. Aydın yaşadığı sürece katliamın hesabını sormaya devam edeceğini ve faşizme boyun eğmeyeceğini söyledi.

‘Erdoğan’ı sanık sandalyesine oturtacaklar, tanığı da…’

Halkbank davasını yakından takip ettiğini ve Sarraf cephesiyle de temaslarda bulunduğunu belirten gazeteci Cüneyt Özdemir, davanın 2. perdesinde sanık koltuğuna Erdoğan'ın, tanık koltuğuna ise Rıza Sarraf'ın oturtulacağını öne sürdü.

Erdoğan’a hakaret edebilen Beyaz Saray, Atatürk’e nasıl mektuplar gönderiyordu?

ABD Başkanı Franklin Delano Roosevelt'in Cumhuriyet'in kurucu lideri Mustafa Kemal Atatürk'e yazdığı mektup tekrar gündeme geldi.

İmamoğlu çağrı yaptı: Evgar ve Fırat göreve başladı

İstanbul Kent Konseyi Birinci Olağan Kurul Toplantısı, bugün Kartal Bülent Ecevit Kültür Merkezinde gerçekleşti.

MOSSAD’ın ‘Türkiye senaryosu’ gerçek mi oldu?

Abdullah Gül'e yakın yazar Fehmi Koru, yazısında İsrail istihbarat örgütü MOSSAD’a yakınlığıyla bilinen DebkaFile sitesindeki bir haritaya yer verdi.

Güncel

Meksika hükümeti, uyuşturucu karteline boyun eğdi

Meksika'da uyuşturucu baronu Joaquin Guzman'ın oğlu Ovidio Guzman'ın gözaltına alınmasının ardından güvenlik görevlileriyle çete üyeleri arasında çatışmalar çıkmıştı. Guzman, bugün serbest bırakıldı.

Sarayın Kuzu’sunun ‘ayarı’ kaçtı

AKP'li Burhan Kuzu ABD ile Türkiye arasında sağlanan anlaşıma ile Türkiye'nin kurucu belgesi Lozan Anlaşması'nı ve Kıbrıs Barış Harekatını kıyasladı.

Davutoğlu: Yüreği olan karşımıza çıksın

Manisa’da düzenlenen ‘Manisa Dostları Platformu’ toplantısında konuşan Eskl Başbakan Ahmet Davutoğlu, "Ben buradan iki gruba da sesleniyorum, biz hür ve özgür platformda konuşmaya hazırız, yorumcular bizi konuşuyorlar ama bizim her şeyi konuşacak yüreğimiz var" dedi.

VİDEO I Halk, yüzde 20 zam yapacağını söyleyen elektrik şirketinin gökdelenini yaktı

Şili’de ulaşım zammı halkı sokağa döktü... Elektrik şirketinin gökdeleni ateşe verildi.

Ahmet Hakan yandaşlara seslendi: Böyle konuşulmaz!

Hükümete ve Erdoğan'a yakınlığı ile bilinen gazeteci Ahmet Hakan, ekranları dolduran yandaş gazetecilere seslendi.

Meksika hükümeti, uyuşturucu karteline boyun eğdi

Meksika'da uyuşturucu baronu Joaquin Guzman'ın oğlu Ovidio Guzman'ın gözaltına alınmasının ardından güvenlik görevlileriyle çete üyeleri arasında çatışmalar çıkmıştı. Guzman, bugün serbest bırakıldı.

‘Lübnan’daki durum biriken krizlerin neticesi’

Lübnan Dışişleri Bakanı Cibran Basil, ülkenin içinde bulunduğu durumun yıllar içinde biriken krizler ve başarısızlıkların bir neticesi olduğunu belirterek, gerekli tedbirlerin alınmaması durumunda ülkeyi daha kötü günlerin beklediğini söyledi.

ABD’den Küba’ya bir yaptırım daha

ABD Ticaret Bakanlığı, Küba'ya yönelik alt kurumu Sanayi ve Güvenlik Bürosu (BIS) tarafından sunulan yaptırımların yürürlüğe koyulduğunu açıkladı.

Sarayın Kuzu’sunun ‘ayarı’ kaçtı

AKP'li Burhan Kuzu ABD ile Türkiye arasında sağlanan anlaşıma ile Türkiye'nin kurucu belgesi Lozan Anlaşması'nı ve Kıbrıs Barış Harekatını kıyasladı.

İBB Meclisi’nde gerginlik: AKP kaprisi ve şımarıklığı…

İBB Meclisi, dün tek bir maddeyi oylamak üzere toplandı. CHP Grup Sözcüsü Tarık Balyalı, “Tek madde için meclisi toplama ısrarı AKP’nin kaprisi ve şımarıklığıdır. Strateji olarak ‘CHP yeşil alanlara karşı’ dedirtmek için yapıyorsunuz." dedi.

CHP’nin indirim teklifini AKP’liler reddetti!

Gaziantep'te AKP'li Büyükşehir Belediyesi, CHP'li Meclis üyelerinin 'Aylık öğrenci ulaşım kartları 50 TL'ye düşürülsün' teklifini reddetti.