Toplumsal Haber Merkezi

Dünyadaki benzerlerinden özenen dev holdingler, Türkiye’deki PR çalışmalarını yürütmek için kurdukları vakıf ve derneklerde ‘ilginç’ işlere imza atıyorlar.

Hatta ‘hayırseverlik’ zırhına bürünmeyi pek seven patronlar, işleri o kadar ileri götürdüler ki; kendi yarattıkları yoksulluğa ve sosyal adaletsizliğe bile isyan ediyormuş gibi yapıyorlar. Bunun son örneği ise Sabancı Ailesi’nin reklamını yapmak ve trajikomik ‘isyan’ çalışmalarını yürütmek için kurduğu Sabancı Vakfı…

YOKSULLUKLA MÜCADELE EDİYORMUŞ GİBİ ÇEK…
Sabancı Vakfı, kendi deyimiyle “Dünya çapında hayırseverlik alanında lider ailelerin bir araya gelerek, küresel yoksulluk ve sosyal adalet için çalışmalar yürüttüğü Küresel Filantropi Ağı (GPC) üyelerini İstanbul’da ağırladı”… 

SÖMÜRÜCÜLER BULUŞMASI
Vakfın ‘hayırseverlik alanında lider aileler’ dediği uluslararası tekellerin temsilcileri… Tüm dünyada halklar “Yoksullar için ekmek yoksa zenginler için de barış yok” sloganlarıyla sokaklara çıkarken Sabancı Vakfı’nın reklam hareketleri de İktisatçı Yazar Mustafa Sönmez’in radarına takıldı. Sönmez, vakfın sosyal medyadaki paylaşımını alıntılayarak sert ifadelerle eleştirdi.

‘CUMHURİYETİN KAZANDIRDIKLARINA İHANET EDENLERSİNİZ’
Sabancı Ailesi’ni “Külliyen yalancısınız. Hayırseverlik diye harcadıklarınız sömürdüklerinizde domuz kılı bile değil” sözleriyle eleştiren usta iktisatçı, “Vakıf dediğiniz, incir yaprağınız. Hele siz Sabancı ailesi, rejimin yalakası olarak bu Cumhuriyetin size kazandırdıklarına ihanet edenlerin başındasınız” ifadelerini kullandı.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here