Rum seri katilin bir kurbanı daha bulundu

0
37

Kıbrıs’ta Rum Milli Muhafız Ordusu’nda (RMMO) teğmen rütbesiyle görev yapan, seri cinayet zanlısı Nikos Metaksas’ın öldürdüğü 7 kişiden birinin daha cesedine ulaşıldı. Rum polis yetkilileri, Kıbrıs’ta Mitsero bölgesindeki Kırmızı Göl’de yapılan aramalarda, bavul içerisinde bir cesede rastlandığını ve Metaksas’ın öldürdüğünü itiraf ettiği 7 kişiden 5’nin cesedinin bulunduğunu açıkladı.

8 YAŞINDAKİ BİR ÇOCUĞUN CESEDİ

Yapılan ilk incelemede, çürümüş halde bulunan cesedin, daha önce aynı yerde cesedi bulunan Rumen Livia Bunea’nın 8 yaşındaki kızı Elena’ya ait olduğu tahmin ediliyor. Metaksas’ın öldürdüğü diğer kadınların arama çalışmaları devam ediyor.

‘Orestis’ lakaplı seri katil zanlısı Metaksas, 14 Nisan’da Mary Rose Tiburcio adlı Filipinler vatandaşı kadının cesedinin, Lefkoşa’nın 32 kilometre batısındaki bir maden göletinde bulunmasının ardından başlatılan cinayet soruşturmasında gözaltına alınmıştı. Sorgulanan zanlı, Tiburcio dahil 7 kişiyi öldürdüğünü itiraf etmişti. Kurbanlar arasında Tiburcio’nun 6 yaşındaki kızı Sierra, Arian Palanas Lozano (28) ve Maricar Valdez Arquila, Rumen Livia Bunea ile 8 yaşındaki kızı Elena ve Kata Anou da yer alıyor.

Kurbanların tamamının, Kıbrıs Rum kesimine çalışmaya gelen göçmen işçi kadınlar olması dikkati çekiyor.