16,1 milyon takipçisi bulunan Instagram hesabından yaptığı paylaşımda Rita, antrenman yaptığı anlardan kesitleri takipçileriyle paylaştı. Gönderiye, "Bu, o gönderilerden biri... Egzersiz ve kahkahalar..." şeklinde bir not düştü. Şarkıcının spor yaparken tercih ettiği tarz da dikkat çekiciydi.

Rita, sağlıklı ve formda görünümünün sırrını da takipçileriyle paylaştı. "Düzenli olarak 40 dakikalık kızılötesi saunaya giriyorum ve ardından soğuk bir dalış veya duş alıyorum" diyerek sağlıklı yaşam tarzının bir parçasını açıkladı. Ayrıca, panik ataklarla başa çıkmak için akupunktur gibi Çin tıbbı yöntemlerini kullandığını belirtti.

Rita Ora'nın açıklamaları ve sosyal medya paylaşımları, hem müzik dünyasında hem de günlük yaşamda takipçileri üzerinde büyük ilgi uyandırmaya devam ediyor.

Rita, sözlerine şöyle devam etti:

"Gerçekten çok kötü bir kaygım var, dürüst olmak gerekirse benim sektörümdeki herkesin kaygısı olduğunu düşünüyorum, bence artık bunun bir sohbete dönüşmesi gerçekten harika ve tıpkı kaygı gibi, diğer günlerden daha iyi günler var, sadece panik atak geçirmek gibi. Artık gerçekten ne zaman geleceğini tanımayı öğrendim. Eskiden kendimi hâlâ yabancıymış gibi hissederdim ve küçük şeyler yapardım, örneğin sinir sistemimde midem var, orada çok fazla akupunktur yapıyorum ve sadece nefes alıyorum ve yaklaşık 20 saat orada yatıyorum. 


Çin tıbbını seviyorum, birçok farklı yöntemi deneyip bir araya getiriyorum, sadece tek kişilik bir şey değilim.'"