Geçen yıl Forbes'un En Güçlü Kadınlar listesine giren Barbadoslu şarkıcı Rihanna, hem müzik kariyerindeki hem de iş dünyasındaki başarılarıyla dikkat çekiyor.

Savage X Fenty adlı iç çamaşırı markası ve Fenty Beauty adında bir güzellik markası bulunan Rihanna, güzellik markasının uluslararası çapta tanınırlığını artırmayı hedefliyor.

Şarkıcının güzellik markası Fenty Beauty artık Çin'de de satılacak. 1 Nisan'dan itibaren Çin pazarına girecek olan ürünlere talebin yüksek olması bekleniyor.

Rihanna, RZA ve Riot adında iki çocuğu bulunan şarkıcı, markasının Çin'e geleceğini duyurduğu bir videoyu sosyal medya hesabında yayınladı.

Daily Mail'in haberine göre, kozmetik sektöründe Çin dünyanın en büyük ikinci pazarı konumunda bulunuyor. İlk sırada ise ABD yer alıyor.

Rihanna, ABD'nin en genç kendi servetini yapan milyarder kadını olarak biliniyor. Tahminlere göre, toplam servetinin 1,4 milyar dolar olduğu düşünülüyor ve bu servetin büyük kısmını güzellik sektöründeki başarısına borçlu.

Şarkıcının son albümü "Anti" 2016 yılında müzikseverlerle buluşmuştu ve son performansı 2023 Super Bowl'unda gerçekleşmişti. Geçen yıllarda sahneye pek çıkmayan Rihanna, Hindistan'daki bir düğünde uzun bir aradan sonra sahne almıştı.