İzmir’de dün PTT çalışanı Berran Özen Kırmızıgül (42) dağıtım sırasında beyin kanaması geçirerek yaşamını yitirdi. Kırmızıgül'ün ölümü üzerine Kamu Emekçileri Sendikaları Konfederasyonu’na (KESK) bağlı Haber-Sen'den tepki açıklaması geldi.

Haber Sen 6 No'lu Şubesi'nin çağrısıyla yapılan açıklamada PTT Genel Müdürü ve İzmir Başmüdürünü istifaya davet etti, "Berran'a yaşattığınızı yanınıza kâr koymayacağız. Artık korkun bizden" denildi. 

"BU DA MI KADER PLANI!"
Yapılan açıklamada, “Dün bu binadan Berran; sırtında yüküyle çıktı ve geri dönmedi. Daha kötüsü olabilir mi? Daha ne yaşayacağız ne var sırada? Kim verecek bunun hesabını? Bugün bizlerden birinin bunun gibi bir şeyler yaşamayacağının garantisi var mı? Bu da mı takdiri ilahi, bu da mı kader planı? Yoksa PTT'de çalışıyorsun diye bu işin fıtratında mı var bu yaşananlar? Dünya kavurucu sıcakları konuşuyor, televizyonlar, internet kanalları sıcaktan kaçın dışarı çıkmayın diye bangır bangır bağırıyor. Bu kurumun yaşattığı zulmü yıllardır yazdık, anlattık. Duymuyorlar. Neden... PTT para kazansın, kar etsin diye. Bu kadar liyakatsizliğin, hukuksuzluğun ve düzen bilmezliğin yaşandığı başka bir işyeri başka bir devlet kurumu var mı?” denildi.