'Hangi şerefsizler Genelkurmay başkanını hapse attı?'

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, "Hangi şerefsizler genelkurmay başkanını hapse attı? Kimse kusura bakmasın, şeref ve namus sahibi bir insan böyle davranmaz" dedi.

'Hangi şerefsizler Genelkurmay başkanını hapse attı?'

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, "Hangi şerefsizler genelkurmay başkanını hapse attı? Kimse kusura bakmasın, şeref ve namus sahibi bir insan böyle davranmaz" dedi.

13 Şubat 2018 Salı 14:08
'Hangi şerefsizler Genelkurmay başkanını hapse attı?'

Çiydem Dağdeviren / Toplumsal Ankara

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, partisinin grup toplantısında konuştu. Kemal Kılıçdaroğlu, tutuklu İstanbul Milletvekili Enis Berberoğlu'na 5 yıl 10 ay hapis cezası verilmesine tepki gösterdi. Kılıçdaroğlu, "Enis Berberoğlu’na 5 yıl 10 ay hapis cezası verilmiş haberi geldi. Bunu asla kabul etmiyoruz" dedi. AKP'li Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın geçmişte "savcısı" olduğunu belirttiği Ergenekon kumpasında eski Genelkurmay Başkanı İlker Başbuğ'un hapse atıldığını hatırlatarak, "Hangi şerefsizler genel kurmay başkanını hapse attı? Kimse kusura bakmasın, şeref ve namus sahibi bir insan böyle davranmaz" dedi.

Kılıçdaroğlu şunları söyledi:

"Eleştirilerin tamamına adam gibi cevap vereceğim. Biliyorsunuz OHAL bütün ağırlığı ile devam ediyor. Bir milyonu aşkın mağdur aile var. Daha iddianamesi yazılmayan, aylardır hapishanede bekleyen gencecik öğrencilerimiz var. Hiç kimse merak etmesin. Nerede bir mağdur varsa orda CHP var.

Silivri’de İstanbul’da yargılananlar var. 21. yüzyılda gazetecilerin eline kelepçe vurmak bir insanlık ayıbıdır. Gazetecinin elinde kalemi vardır, istediğini yazar. Vicdanına, inancına göre hayatı sorgular ve yazısını yazar haberini yazar. Ama sen misin hoşuna gitmeyen yazılar yazan, eğer yazarsanız kelepçeyi takarlar.

MAN ADASI BELGELERİ

17 Aralık 2017’de Man Adası açıklaması yapmıştık. Sahtedir diyorlar. Ben sormuştum Recep Bey ailenizin ve yakınlarınızın Man Adası şirketleri ile ilgili bağlantıları nedir diye sormuştum. Kaçtı cevap vermedi. Sonra dedi ki bunların hepsi sahtedir.

Benim adım Recep Bey değil Kemal Kılıçdaroğlu. Seni önüne gelen herkes kandırır ama bu gariban kardeşinizi kimse kandıramaz. Sen herkesin oyuncağı ve maşası olursun, biz kimsenin oyuncağı maşası olmayız. Biz ancak bu millete hesap veririz.

Bana bu belgelerin hepsine sahte diyor, götür savcılığa ver diyor. Savcılığın iddianamesinden bir bölüm okuyorum: CHP'li Bülent Tezcan tarafından teslim edilen Man Adası belgelerindeki para hareketleri ile ilgili, Halk bankası ve araştırma kurumunun verdiği belgeler aynı belgeler. Şimdi ben Recep Bey’e soruyorum: İstifa edecek misin? Namusun şerefin ve haysiyetin varsa bir dakika o koltukta oturma.

Avukatın, yandaşların herkes seni destekleyen sahte diyor. Ancak verdik savcıya gerçektir diyorlar. Seni her önüne gelen aldatır. İlkokul mezunu çocuk, Obama, YPG, ABD, PKK seni aldatır; ama bu kardeşinizi kimse aldatmaz. Neden cevap vermiyorsun? Senin hangi dümenler çevirdiğini biliyorum.

TÜRKİYE’NİN ÇIKARLARI İÇİN SİYASET YAPIYORUZ

Kandırılan bir adam bu memlekete faydalı olamaz. Bu memleketin başını belaya sokar. Kandırılıyor ama memleketin bir ekonomisi var. Sanmasın ki Erdoğan bu soruları burada keseceğim. Milletin önüne çıkıp cevap verene kadar soracağım. Biz namusumuz ile siyaset yapıyoruz. Türkiye’nin çıkarları için siyaset yapıyoruz. Çünkü biz ülkemizi seviyoruz ve bu ülkenin çıkarlarını bütün çıkarların üstünde tutarız. Ben vatandaşın hakkını ve hukukunu sonuna kadar savunuyorum.

EKONOMİ ELEŞTİRİSİ

İnsanlar işsizlikte kırılıyor. Kendisini yakan vatandaşla, sitelerdeki vatandaşla bunların bir ilgisi yok. Esnaf ziyareti yaptım peşimden koşa koşa esnaf ziyareti yaptı. bu kardeşin seni kandırmaz,beni takip et Erdoğan.

Şubat 2018 başından itibariyle kredi kartı borç yükü eski parayla 500 katrilyon. 2016'da 56 milyon lira. Şu anda 1 milyon küsur vatandaşımız bankalar tarafından kara listeye alınmış durumda. Ben daha taksi şoförünün, kamyon şoförünün, traktör şoförünün dünyanın en pahalı mazotunu kullandığını biliyorum. Kardeşlerim, sana dünyanın en pahalı mazotunu dayatıyorlar ama kardeşim o mazotu onlara yedireceğim.

‘EY RECEP SEN FAİZ LOBİSİNİN BAŞBABAKANISIN’

Ben bunları söyleyince çok alınıyorlar ama size bir sürpriz yapayım. Bu sefer ben değil, Yeni Şafak gazetesi yazıyor. Manşetten bir haber veriyor. Son 3 yılda 3 şirket 10 katrilyon faiz ödüyorlar. Kârının %51'ini bankalara faiz olarak veriyor. Şu anda daha yüksek bir faiz istiyorlar, doğru mu evet. Erdoğan o haberi görmedi. Görse bu faizleri Kılıçdaroğlu CHP yükseltmiştir der. Ey Recep, sen Türk halkının değil, faiz lobisinin başbakanısın sen. Sen bir KHK ile hocaları üniversiten atıyorsun, adamların malına el koyuyorsun, adamları hapse atıyorsun biraz da faiz lobisi ile mücadele et.

‘FAİZLERİ SIFIRLA, SARAY’DA TEBRİK EDECEĞİM’

Faizi sıfırla, gelip Saray’da seni tebrik edeceğim. Ama yapamaz. Yakasını tefecilere kaptırmış çünkü. Tefeci, faiz oranı şu olacak diyor bunlar da onlara inanıyor. Çünkü onlara mahkum olmuş. Tefecilere hizmet eden iktidar bu iktidardır. Şimdi seni tefeciler de kandırıyor, yüksek faizlerle senden para alıyorlar. Recep Bey, senin doğruları söylemen doğru yaptığın anlamına gelmiyor. 15 yıldır siz iktidardasınız.

‘KERKÜK’E BİZ SAHİP ÇIKIYORUZ’

Kerkük’te dostlarımız var. Adalet yürüyüşü sırasında bile bizim arkadaşlarımız onlara destek yardım TIR’ları götürdüler. Biz laf ebeliği yapmıyoruz, onlara destek siyaseti yürüyoruz. Kerkük’te Türkmenler sistemli bir şekilde öldürüyorlar. Recep Bey duysun. En son Ocak ayı içerisinde iki değerli Türkmen lideri öldürüldü. Kimliği belirsiz kişilerde katledildi. Hükümet bu konuda bir şey söyledi mi? Haberi bile yok. Bunları dile getiren biziz. Bunlara sahip çıkan kim, biziz. Suriye’deki Kerkük’teki Türkmenlere sahip çıkan biziz. Çünkü biz Cumhuriyet Halk Partisi’yiz. Biz laf ebeliği yapmayız. Milletin partisiyiz.

TÜRKİYE ÜRETECEK BÜYÜYECEKTİR

Bir devleti güçlü kılan ekonomidir. Ekonominiz güçlüyse, yakanızı tefecilere kaptırmadıysanız eğer fabrikalarda üretim yapıyorsanız güçlüsünüz. Böylece dünyada ekonomide söz sahibi olacaksınız. Elbette ki Türkiye üreterek büyüyecektir. Böylece uluslararası arenada saygınlık kazanacaktır. Türkiye’yi saygın kılan demokrasi ve insan haklarıdır.

AFRİN, ERDOĞAN’IN MÜÜCADELESİ DEĞİLDİR

Biz kendi ordumuzu peygamber ocağı, Mustafa Kemal’in ordusu olarak tanımlarız. Ordumuzun Afrin’de yaptığı harekatı ilk günden beri destekledik. Telefon edildiğinde şunu söyledik: Gerekli destek sağlandı mı sağlanmadı mı? Kullandığımız kelime şu oldu: Allah ordumuzun yolunu açsın. İsteriz ki hiçbir askerimizin canı yanmasın. Ama sonuçta bir vatan mücadelesi, bir vatan görevi. Ordumuzun yaptığı mücadele Türk milletinin mücadelesidir. Erdoğan’ın mücadelesi değildir. Ordu hepimizin ordusudur. Siyasallaştırmak hatadır. Vatani görevdir bunun adı. Parti görevi değildir. Şimdi siz vatani görevi parti görevi haline dönüştürmk istiyorsunuz. Biz buna izin vermeyiz.

ERDOĞAN’A: SEN TÜRKİYE’NİN EN KORKAK ADAMISIN

15 yılda Türkiye’nin DNA’sıyla oynandı. Biri ordu, diğeri milli eğitim. Bir ülkeyi batırmak için bu ikisiyle oynayacaksınız. Balyoz, Ergenekon operasyonlarını kim yaptı? Genelkurmay başkanını terörist diye hapse attılar. Hangi şerefsizler genelkurmay başkanını hapse attı. Kimse kusura bakmasın şeref ve namus sahibi bir insan böyle davranmaz.

Süleyman Şah Türbesi’ni kaçıran adamdan kahraman mı olur? Recep’e kahraman diyorlar. sen Türkiye'nin gelmiş geçmiş en korkak adamısın. İnsan kendi toprağını kendi askerini kaçırır mı ya? Sen Süleyman Şah Türbesi’ni kaçırırken IŞID ile işbirliği mi yaptın, yoksa IŞID’den mi korktun? Gözlerinden öperim senin, bunun cevabını ver.

AFRİN, DEVLET OPERASYONUDUR

Ama bu soruları soracağız. Hiç kimse unutmasın,Afrin operasyonu devleti operasyonudur. Siyasetin değil. Afrin operasyonu başlamadan önce muhatapları ile görüşen iki devlet görevlisi vardır. Hulusi Akar ve Hakan Fidan’dır. Bu ikisi Moskova, Avrupa, Amerika’ya da gittiler. Türkiye'nin bekası için bu operasyonun gerekliliğini anlattılar. Kalkmış ortalıkta afra tafra kahraman diye geziyor. Türkiye'nin bekası her şeyin üstündedir.

DEVLETİ YÖNETMENİN 5 KURALI

Devleti yönetenlerin 5 temel kurala uyması gerekir. O kurallara uyması gerekir. Devlet, akıl fikir ve Liyakat ile yönetilir. İkinci kural sudur: Devleti yönetenler az ve öz konuşur. Gevezelik yapmazlar, sağa sola saldırıp milleti kavga ortamına sürüklemezler. Çünkü devlet öyle yönetilmez. Üç, devleti yönetenlerin birinci görevi toplumda adaleti sağlamaktır. Adalet, bir Allah’ın kulu çıksın desin ki memlekette adalet var. Hangi adaletten, hangi yönetimden bahsediyorsunuz? Adaleti sağladığınız zaman huzuru da sağlarsınız. Türkiye’nin en büyük problemlerinden birisi huzursuzluk. Ve beş: Devleti yönetenlerin baskı uygulamaması, halkı kandırmaması gerekir. 15 yıl önce Türkiye’nin beka sorunu yoktu. Şimdi öyle değil. Niçin? Çünkü devlet; liyakat, adalet ve sağduyu ile yönetilmiyor ve bu Türkiye’nin başını belaya sokuyor.

SALİH MÜSLİM ELEŞTİRİSİ

PYD liderini Yargıtay kararına rağmen Ankara’ya davet etti, altına kırmızı halılar serdi ve oturdu konuştu devletin sırlarını paylaştı. Ben de CHP Milletvekili Mahmut Tanal’a söyledim teröre yardım ve yataklıktan git suç duyurusunda bulun. Yardım ve yataklık yaptınız. Ben ağzımı açtıkça hakkımda dava açıyorsun. Bu konudad a dava açsana. Bekledim dava açamıyor. Açsa ne olacaki rezil olacak. Çünkü mahkeme kararıyla terör örgütüne yardım ve yataklık yaptı. Bu soruya cevap istedim dut yemiş bülbüle döndün.

Az önce dedim ki sevgili Recep, seni herkes aldatabilir ama bu kardeşin doğruları söyler. Neden Man Adası’nda vergisiz şirket kuruyorsun, senin hanedanın neden ülkesine vergi vermiyor? Salih Müslim’i söyledim en sonunda İçişleri Bakanı PYD'yi terör listesine aldı. Suç duyurusunda bulunduktan sonra terör listesine alındı. Yardım ve yataklığı artık İçişleri Bakanlığı da kabul etti. Bana kimler saldırıyor ben size söyleyeyim. Bana saldıranlar arasında PKK var. Şavşat’tan geçerken saldırdı. Şu ana kadar hiçbir lidere saldırmamıştır. Sen gittin onunla aynı masaya oturdun İmralı’da. İki, Fetö de bana saldırdı defalarca. Hakkımdaki meclisteki fezlekelerin bir kısmı onun adamları tarafından hazırlandı. Silivri’den çıktım burası 1940 Almanya hapishaneleri gibi dedim. Üç, en son IŞID saldırdı. Dört Rıza Sarraf saldırdı. Avukatları aracılığıyla Recep Bey desteği ile saldırdı. Şu ana kadar Erdoğan, Rıza Sarraf aleyhine bu adam sahtekardır diye hiçbir kelime cümle kurmadı. En son El Nusra saldırıyor. Ama bu terör örgütleri arasında bir tanesi daha var. O da Recep Tayyip Erdoğan. Hepsi saldırıyor sen de saldırıyorsun. İşbirliği mi yaptınız?

‘KEMAL’İN ORDUSU AFRİNDE’

Kılıçdaroğlu’nun takımı hariç herkesi Afrin’e götüreceğiz demiş. Ama sevgili Recep, Kemal’in ordusu zaten Afrin’de. Mustafa Kemal’in ordusu. Benim oğlum asker. Benim oğlum askerlikten kaçmadı, çürük raporu almadı. Benim oğlum bedelini ödemedi. Benim oğlum fakirin fukaranın oğlu nasıl askere gittiyse öyle askere gitti. Şimdi ben sana soruyorum senin oğlun, takımının hanedanının oğlu ne oldu? Şimdi köşeye kaçarsın, sen benim ayarım değilsin, bir laf söyleyeceksen arkamdan değil, gel yüzüme söyle.

Çocuklarını askerden kaçıran adam milliymiş. Millilik edebiyatı yapıyor. Kendinde olmayan bir şeyi öne çıkarıyorsun demek ki gayri millisin sen. Vallahi de billahi de gayri millisin. Çocuğunu askere göndermeyeceksin, topraklarından kaçacaksın, Yunanistan adalarını işgal etmiş ama sen kalkıp Kılıçdaroğlu ile uğraşacaksın. Senin boyun yetmez.

Devletin kozmik odasını FETÖ terör örgütüne açan şerefsizler kimlerdir? Ordunun genleri ile oynadılar, ama biz her seferinde gidip destek olduk. Onların kahramanlıkları, destanları bizim kahramanlıklarımızdır. Milli eğitim ile oynadılar. Milli eğitimi FETÖ’ye teslim eden şerefsizler kimlerdir?

ABD’YE YPG RESTİ

Tabii bu arada Ortadoğu kaynıyor. Amerika, Rusya, İsrail, Türkiye orada. ABD'nin PYD terör örgütüne silah vermesi asla ve asla kabul edilemez. Bir terör örgütünü meşru bir devletin desteklemesi kabul edilemez. Eğer bizimle müttefik ilişkileri devam ettireceklerse asla destek vermeyecekler.

kendi bölgemizde vatanımızda huzur istiyoruz. 30 yıldır her türlü acıyı çekiyoruz. Beceriksiz bir yönetim her türlü kanın dökülmesini sağladı, müslüman kanı akıttı sana mı soracağız dediler. Ortadoğu’da huzur, dünyanın huzuru demektir. Egemen güçlerin Erdoğan’ı kandırdığını biliyoruz, dedi ya Obama bizi aldattı diye. Aldatılan bir adama güvenerek Türkiye’yi karanlığa saplamayın. Bölgemizde, Suriye’de, Irak’ta huzur istiyoruz. Hep beraber bu mücadeleyi vermek zorundayız.

ENİS BERBEROĞLU’NA HAPİS CEZASI

Enis Berberoğlu’na 5 yıl 10 ay hapis cezası verilmiş haberi geldi. Bunu asla kabul etmiyoruz

Son Güncelleme: 13.02.2018 16:06
Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
<strong>Dikkat!</strong> Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.