Google, genellikle arama motoru olarak bilinse de teknoloji dünyasında çeşitli alanlarda faaliyet gösteriyor. Bunlardan biri de akıllı telefon sektörü. Geçtiğimiz aylarda Google, Pixel 8 serisini piyasaya sürdü ve şimdi ise Pixel 8a modelini tanıtmaya hazırlanıyor. Pixel 8a'nın diğer modellere göre daha uygun fiyatlı olması bekleniyor ve tasarımı da sızdırıldı.

Android Headlines tarafından sızdırılan render görüntülerine göre, Google Pixel 8a modeli nane, porselen, obsidyen ve koy renk seçenekleriyle gelecek. Bu renkler açık yeşil, soluk gri, koyu gri ve açık mavi olarak da ifade edilebilir. Görüntülere göre Pixel 8a, önceki modellere benzer bir tasarıma sahip olacak, ancak köşelerinin biraz daha yuvarlak olabileceği söyleniyor. Ancak Pixel serisinin karakteristik tasarımını koruyacak.

Daha önce sızdırılan bilgilere göre, Google Pixel 8a modeli Google Tensor G3 işlemcisinden güç alacak. Telefon, 6.1 inç boyutunda bir OLED ekranla gelecek ve Full HD+ çözünürlüğe sahip olacak. Ekran ayrıca 120 Hz yenileme hızını destekleyecek.

Ön tarafta 13 Megapiksel özçekim kamerası bulunacak ve arka tarafta ise OIS destekli 64 Megapiksel ana + 13 Megapiksel ultra geniş açılı kamera kurulumu olacak. Cihazın gücünü ise 27W hızında şarjdan beslenecek 4.500 mAh batarya sağlayacak.