Profesyonel Futbol Disiplin Kurulu (PFDK), çirkin ve kötü tezahürat nedeniyle Galatasaray'a 380 bin TL para cezası verdi. Bu eylemin aynı sezonda 7. kez gerçekleştirilmesi de dikkate alındı. Ayrıca, Galatasaray'ın kalecisi Günay Güvenç'e 2 maç men cezası ve 26 bin TL para cezası uygulandı.

Kasımpaşa Kulübü de taraftarlarının çirkin tezahüratından dolayı 200 bin TL para cezası aldı. Ayrıca, aynı müsabakada Kasımpaşa A.Ş. görevlisine de sportmenliğe aykırı hareketten 13 bin TL para cezası verildi.

Kararlar şu şekilde:

1. Kasımpaşa A.Ş.'ye, Galatasaray maçındaki çirkin tezahüratları nedeniyle 200.000 TL para cezası ve bloke edilen elektronik bilet kartlarıyla bir sonraki ev sahibi maça giriş yasağı.
2. Galatasaray A.Ş.'ye, Kasımpaşa maçındaki çirkin tezahüratlarından dolayı 380.000 TL para cezası ve bloke edilen elektronik bilet kartlarıyla bir sonraki deplasman maça giriş yasağı. Ayrıca, bir görevliye sportmenliğe aykırı hareketten 15 gün hak mahrumiyeti ve Günay Güvenç'e hakeme yönelik hakareti nedeniyle 2 resmi maç men ve 26.000 TL para cezası.
3. Fatih Karagümrük Kulübü'ne, organizasyon talimatlarına uymama nedeniyle 112.000 TL para cezası.
4. Adana Demirspor Kulübü başkanına, akredite edilmediği alanlarda bulunması nedeniyle 78.000 TL para cezası verildi.